You are currently viewing Serie A: Τορίνο – Νάπολι 0-1
Η Νάπολι απέδρασε με τη νίκη 0-1 από την έδρα της Τορίνο. Και βρέθηκε μία ανάσα από την κατάκτηση της 3ης θέσης στο πρωτάθλημα.

Η Νάπολι μετά την ευρεία νίκη στην έδρα της, με 6-1 επί της Σασουόλο. Σήμερα ήθελε με αντίπαλο την Τορίνο, να διπλασιάζει τις επιτυχίες της. Με αποτέλεσμα να κλείσει στα τελευταία παιχνίδια με το ιδανικότερο τρόπο την πορεία στο πρωτάθλημα.

Το πρώτο μέρος, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ καλύτερα από αυτούς των γηπεδούχων. Καθώς είχαν πολλές καλές ευκαιρίες, αλλά ο Μπερίσα ήταν σε τρομερή μέρα, αφού έπιασε τα πάντα. Έτσι αυτό το 0-0, παρέμεινε μέχρι το φινάλε του πρώτου μέρους και τους δύο αντιπάλους να λύνουν τους λογαριασμούς τους για το ποιος θα κερδίζει στο δεύτερο ημίωρο του ματς.

Στο δεύτερο μέρος τώρα, πάλι Παρτενοπέι μπήκαν με τρομερή διάθεση να βρουν το πολυπόθητο τέρμα και να βρεθούν κοντά στην σημαντική αυτή νίκη. Ωστόσο έφτασαν στο 61ο λεπτό μία ανάσα από το τέρμα, αλλά ο Ινσίνιε δεν κατάφερε από την βούλα του πέναλτι να κερδίζει τον Αλβανό τερματοφύλακα.

Έτσι αυτό που δεν κατάφερε να βρει ο Ινσίνιε, το βρήκε ο Ρουίζ στο 71ο λεπτό. Και στα εναπομείναντα λεπτά κατάφεραν να διαχειριστούν πολύ καλά το υπέρ τους αποτέλεσμα. Και να φτάσουν στην τεράστια αυτή νίκη, ώστε να βρεθούν πολύ κοντά στην εξασφάλιση της 3ης θέσης στο πρωτάθλημα