You are currently viewing Serie A: Σασουόλο – Κάλιαρι 2-2
Σασουόλο και Κάλιαρι, αναδείχθηκαν ισόπαλες με 2-2. Και παρέμειναν στις χαμηλές θέσεις του βαθμολογικού πίνακα στη Serie A.

Η Σασουόλο με την Κάλιαρι ήθελαν πολύ αυτούς τους τρεις βαθμούς. Ώστε να αποκτήσουν μεγάλη ψυχολογία για τη δύσκολη συνέχεια. Αλλά κόλλησαν στο 2-2. Και συνέχιζαν τις πολύ μέτριες επιδόσεις στο πρωτάθλημα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους γηπεδούχους, να μπαίνουν πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, λόγω της έδρας και την εξαιρετική ώθηση που πήραν από τον κόσμο τους. Είχαν κάποιες καλές ευκαιρίες. Αλλά της σταμάτησε ο εξαιρετικός Κράνιο. Το τέρμα ωστόσο ήρθε στο 37ο λεπτό με δράστη τον Σαμάκκα. Οι Νησιώτες όμως δεν το έβαλαν κάτω και άμεσα έφεραν στα ίσια το ματς, με σκόρερ τον Μπαλντε.

Έτσι το πρώτο μέρος έληξε ισόπαλο με 1-1. Και τις δύο ομάδες, να τα δίνουν όλα στο 2ο, με αποτέλεσμα να πάρουν το πολυπόθητο τρίποντο.

Το δεύτερο ημίχρονο, ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να μπαίνουν πολύ φορτσάτοι.  Με αποτέλεσμα στο 51ο λεπτό να φτάσουν στο 2-1 με σκόρερ, αυτή τη φορά το πολύ καλό Μπεράρντι από την άσπρη βούλα του πέναλτι.

Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι, πάλι είχαν την γρήγορη απάντηση. Αφού στο 56ο λεπτό ο Λυκογιάννης κέρδιζε έξυπνα πέναλτι, όπου το εκτέλεσε ο Ζοάο Πέντρο και ισοφάρισε το ματς σε 2-2.

Έτσι οι δύο ομάδες, στη πορεία του αγώνα προσπάθησαν να δημιουργήσουν πολλές καταστάσεις για κάποιο τέρμα.  Όπου θα τους έδινε και τη πολυπόθητη νίκη, αλλά δεν τα κατάφεραν. Για αυτό το λόγο έμεινε αυτό το αποτέλεσμα μέχρι και το φινάλε του αγώνα. Με τους δύο αντιπάλους να συνεχίζουν τις χαμηλές πτήσεις στο πρωτάθλημα.

Σασουόλο: Κονσίλι, Τολιάν, Αϊχάν, Φεράρι, Ολιβέιρα Ντα Σίλβα (85’ Κυριακόπουλος), Φρατέζι, Λοπέζ, Τραορέ (85’ Ενρίκ), Μπεράρντι, Σκαμάκα (74’ Ντεφρέλ), Ρασπαντόρι (94′ Μουλντούρ)

Κάλιαρι: Κράνιο, Τζάπα (78’ Κάσερες), Τσεπιτέλι, Καρμπόνι, Λυκογιάννης, Νάντες, Γκράσι (78’ Ντεϊόλα), Μπεναλόβα, Μαρίν (84’ Ολίβα), Μπαλντέ (84’ Παβολέτι), Ζοάο Πέδρο