You are currently viewing Serie A: Σασουόλο – Ελλάς Βερόνα 2-4
Η Ελλάς Βερόνα πέρασε με το μεγάλο διπλό 2-4 από την έδρα της Σασουόλο. Και επέστρεψε στις επιτυχίες, μετά την ήττα σοκ από την Σαλερνιτάνα.

Η Ελλάς Βερόνα στα τελευταία της παιχνίδια, δεν πατούσε καθόλου καλά. Αφού προερχόταν από την άσχημη εντός έδρας ήττα επί της  αδύναμης Σαλερνιτάνα. Με τη Σασουόλο ωστόσο, έβγαλε αντίδραση φτάνοντας στο διπλό με 2-4. Με αποτέλεσμα να βρει τη χαμένη της αυτοπεποίθηση, ενόψει της δύσκολης συνέχειας  στο πρωτάθλημα.

Η ομάδα του Τούντορ μπήκε πολύ δυναμικά στον αγώνα. Αφού σκόραρε στο 14ο λεπτό με τον Γκαντέρ, ωστόσο δεν μέτρησε, αφού καταλογίστηκε ως οφσάιντ.

Στη συνέχεια δεν σταμάτησαν να πιέσουν την ομάδα της Σασουόλο, ώσπου βρήκαν εν τέλι το γκολ στο 37ο λεπτό με σκόρερ τον Μπάρακ και πήραν το προβάδισμα στο σκορ.

Μάλιστα στο 43ο λεπτό βρήκαν και δεύτερο τέρμα οι φιλοξενούμενοι, αυτή τη φορά με δράστη τον Μπάρα. Και πήγαν στα αποδυτήρια προηγούμενη με το σκορ στο 0-2.

Με την αρχή του δευτέρου μέρους και συγκεκριμένα στο 47ο λεπτό οι γηπεδούχοι κατάφεραν και μείωσαν το σκορ σε 1-2 με τον Σαμάκα. Έτσι αυτό το τέρμα τους έβαλε πάλι στη διεκδίκηση ενός θετικού αποτελέσματος.

Οι φιλοξενούμενοι ωστόσο. Είχαν την απάντηση και πέτυχαν στο 57ο λεπτό το τρίτο τέρμα, με σκόρερ του Μπάρακ, μετά από εκτέλεση πέναλτι.

Όμως οι παίκτες της Σασουόλο κατάφεραν πάλι μείωσαν το σκορ σε 2-3 στο 67ο λεπτό, αυτή τη φορά με δράστη τον Ντεφρέλ.

Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι πίεσαν και το τρίτο τέρμα. Ώστε να φέρουν στα ίσια την αναμέτρηση, αλλά οι φιλοξενούμενοι στις καθυστερήσεις πέτυχαν το 2-4 με άλλο ένα τέρμα του Μπάρακ. Και πέτυχαν τεράστια νίκη, όπου πάτησαν τη πρώτη δεκάδα στη κατάταξη.