You are currently viewing Serie A: Νίκη «ανάσα» για την Τορίνο!
Η Τορίνο πέτυχε την εντός έδρας νίκη 2-1 με την Μπολόνια. Και επανήλθε στις επιτυχίες, μετά τα 4 ανεπιτυχή αποτελέσματα στο πρωτάθλημα.

Η Τορίνο έκανε το χρέος της, έφτασε στη πολύτιμη νίκη στην έδρα της, 2-1 με αντίπαλο την Μπολόνια. Έτσι επανήλθε στις επιτυχίες και ήρθαν πάλι τα χαμόγελα στο «στρατόπεδο».

Οι γηπεδούχοι με την αύρα της έδρας, μπήκαν με το καλύτερο δυνατό τρόπο στον αγωνιστικό χώρο. Αφού άνοιξαν το σκορ στο 24ο λεπτό με τον Σανάμπρια.

Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι, προσπάθησαν να ανεβάζουν στροφές, να βρουν την άμεση απάντηση στο γκολ που δέχθηκαν, αλλά δεν τα κατάφεραν.

Έτσι οι γηπεδούχοι, πήγαν στα αποδυτήρια για το πρώτο μέρος, προηγούμενη στο σκορ με 1-0.

Στο δεύτερο μέρος, οι δύο αντίπαλοι μπήκαν με όρεξη, να δημιουργήσουν τις καταστάσεις για κάποιο τέρμα, αλλά δεν τα κατάφεραν, καθώς έπεσαν απάνω στις πολύ καλές και οργανωμένες άμυνες.

Οι γηπεδούχοι ωστόσο, βρήκαν το δεύτερο τέρμα στο 70ο λεπτό με αυτογκόλ του Σκορούπσκι. Οι Ροσομπλού δεν άργησαν να αντιδράσουν, αφού μείωσαν στο 77ο λεπτό σε 2-1 με σκόρερ τον Ορσολίνι και έδωσαν νέο ενδιαφέρον στο ματς.

Στη συνέχεια παρά τη μεγάλη προσπάθεια των φιλοξενούμενων για τη μεγάλη ισοφάριση, αυτή δεν ήρθε ποτέ.

Έτσι παρέμεινε μέχρι το τέλος αυτό το αποτέλεσμα. Και οι γηπεδούχοι επανήλθαν στις επιτυχίες όπου την ήθελαν πολύ. Καθώς την αγνοούσαν στα τέσσερα τελευταία τους παιχνίδια στο πρωτάθλημα.