You are currently viewing Serie A: Με ματσάρες ξεκίνησε η 3η αγωνιστική

Στην 3η αγωνιστική της Serie A η Νάπολι έκανε μια απίστευτη ανατροπή στις καθυστερήσεις, ενώ Λάτσιο και Μίλαν μοιράστηκαν από 1 βαθμό

Με δυο υπέροχα ματς ξεκίνησε η 3η αγωνιστική της Serie A, στην Ιταλία. Από τη μια η Νάπολι που στις καθυστερήσεις ανέτρεψε το σκορ κόντρα στην Πάρμα, παίρνοντας την εντός έδρας νίκη (2-1). Στο μεγάλο ντέρμπι της αγωνιστικής, από την άλλη, Λάτσιο και Μίλαν δώσαν έναν υπέροχο αγώνα, γεμάτο στγκινήσεις. Παρόλα αυτά έμειναν ισόπαλες με  2-2.

Λάτσιο – Μιλαν 2-2

Στο Ολίμπικο της Ρώμης φιλοξενήθηκε το μεγάλο ντέρμπι της 3ης αγωνιστικής της Serie A, ανάμεσα σε Λάτσιο και Μίλαν.

Οι λατσιάλι ήρθαν ισόπαλοι 2-2 με τους ροσονέρι, οι οποίοι ακόμα αναζητούν το πρώτο τους τρίποντο στο εφετινό πρωτάθλημα. Στον αντίποδα, η Λάτσιο δεν κατάφερε να πανηγυρίσει το 2/2 εντός έδρας.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 8’ με τον Πάβλοβιτς κι έμειναν σε πλεονεκτική θέση μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Ωστόσο, στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές. Έτσι, μέσα σε ελάχιστα λεπτά (62’-66’) έφεραν τα πάνω-κάτω, με σκόρερ τους Καστεγιάνος και Ντιά (2-1).

Η Μίλαν, όμως, δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και στο 72΄ με τον Λεάο κατάφερε ν’ αποδράσει με τον βαθμό της ισοπαλίας.

Νάπολι – Πάρμα 2-1

Με τεράστια ανατροπή στις καθυστερήσεις, η Νάπολι πανηγύρισε τη δεύτερη φετινή νίκη της. Μάλιστα. με το τελικό 2-1 επί της Πάρμα πλησίασε την κορυφή.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν από την άσπρη βούλα με τον Μπόνι στο 19’ κι έδειχαν αποφασισμένοι για το πρώτο τους διπλό. Η αριθμητική υπεροχή της Νάπολι από το 75’ (κόκκινη ο Σουζούκι της Πάρμα) επέτρεψε στους γηπεδούχους να ελέγξουν τον ρυθμό. Έτσι, στις καθυστερήσεις κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή.

Ο Λουκάκου στο ντεμπούτο του με τους Ναπολιτάνους έκανε στο 92’ το 1-1. Στη συνέχεια ο Ανγκισά στο 96’ υπέγραψε μία τρομερή ανατροπή.