You are currently viewing Serie A: Κάλιαρι – Φιορεντίνα 1-1
Η Φιορεντίνα έμεινε στην εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Κάλιαρι. Και έχασε την ευκαιρία να βρεθεί μόνη στην πρώτη εξάδα της κατάταξης.

Η Φιορεντίνα έπεσε πάνω σε μπλόκο στη Σαρδηνία. Καθώς δεν κατάφερε να φύγει με το διπλό από την έδρα της Κάλιαρι και κόλλησε στο 1-1. Έτσι επανήλθε στις μέτριες εμφανίσεις της στο πρωτάθλημα.  Καθώς προηγήθηκε πρώτα η εντυπωσιακή νίκη στην έδρα της 6-0 με την Τζένοα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε, με τους δύο αντιπάλους να είναι νευρικοί μέσα στον αγωνιστικό χώρο, να μην δημιουργούν πολλές καταστάσεις για γκολ και να κάνουν το ένα λάθος μετά το άλλο.

Οι Βιόλα όμως είχαν την τεράστια ευκαιρία, να μπουν μπροστά στο σκορ στο 8ο λεπτό, αλλά ο Μπιάνκι αστόχησε σε πέναλτι που κέρδιζε. Αφού ο τερματοφύλακας της Κάλιαρι απέκρουσε εντυπωσιακά. Έτσι το πρώτο μέρος έληξε με 0-0 και τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες στο σκορ.

Το δεύτερο μέρος, ξεκίνησε με τους καλύτερους αιωνούς για τους γηπεδούχους, καθώς στο 47ο λεπτό προηγήθηκαν στο σκορ με 1-0 με σκόρερ τον Ζοάο Πέντρο.

Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι και συγκεκριμένα στο 64ο λεπτό έμειναν με παίκτη λιγότερο. Αφού ο Οντριοθόλα αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα και άφησε με 10 παίκτες την ομάδα του.

Έτσι στο 68ο λεπτό ο Ζοάο Πέντρο κέρδιζε πέναλτι, το εκτέλεσε ο ίδιος, ωστόσο δεν το έβαλε και έχασε την ευκαιρία να κάνει το 2-0. Για αυτό το λόγο στο 75ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν το σκορ σε 1-1 με δράστη τον Σότιλ.

Έτσι αυτό το 1-1 παρέμεινε μέχρι το φινάλε του αγώνα. Με τις δύο ομάδες να μένουν στην ισοπαλία. Με αποτέλεσμα να πάρουν από ένα βαθμό.