You are currently viewing Σεντ Τζόνστον – Σέλτικ 1-3
Η Σέλτικ πέρασε με το διπλό, 1-3 από την έδρα της Σεντ Τζόνστον. Και επανήλθε στις επιτυχίες, μετά την απρόσμενη ισοπαλία επί της Σεντ Μίρεν.

Η Σέλτικ μετά την απρόσμενη ισοπαλία επί της Σεντ Μίρεν. Σήμερα ήταν υποχρεωμένη να επιβληθεί με αντίπαλο τη Σεντ Τζόνστον. Έτσι τα κατάφερε και επικράτησε εύκολα με 1-3.

Ο Μπάρκας για φορά, ήταν βασικός στο τέρμα της ομάδας τους. Αφού τελευταία φορά που έκατσε ήταν μετά την εντός έδρας ισοπαλία με τη Μίντιλαντ για τα προκριματικά του Champions League.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο. Και κατάφεραν να προηγηθούν δύο φορές σε διάστημα 13 λεπτών με σκόρερ τον Αμπάντα.

Οι γηπεδούχοι στη συνέχεια προσπάθησαν να πιέσουν, να δημιουργήσουν καταστάσεις για κάποιο τέρμα, αλλά δεν τα κατάφεραν. Έτσι το τέλος του πρώτου μέρος έληξε με 0-2 υπέρ των φιλοξενούμενων.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ χαλαρά στο ματς. Έτσι αυτό το εκμεταλλεύτηκαν οι γηπεδούχοι, όπου κατάφεραν μειώσουν το σκορ στο 69ο λεπτό με τον Κέιν.

Έτσι μετά από αυτό το γκολ, πήραν τα πάνω τους οι γηπεδούχοι. Ωστόσο οι Καθολικοί βρήκαν το τρίτο τέρμα στην αναμέτρηση στο 82ο λεπτό με τον Μπίτον.

Έτσι έμεινε αυτό το αποτέλεσμα μέχρι το τέλος. Και με αυτούς τους τρεις χρήσιμους βαθμούς, παρέμειναν ζωντανοί στη διεκδίκηση του πρωταθλήματος από την Ρέιντζερς.