You are currently viewing Ρεάλ Μαδρίτης: Αντέδρασε με εκπληκτικό Βινίσιους!
Η Ρέαλ Μαδρίτης, επικράτησε εκτός έδρας 1-2 με την Έλτσε. Έτσι επανήλθε στις επιτυχίες και ανέβηκε στη κορυφή της κατάταξης.

Η Ρεάλ Μαδρίτης, επικράτησε εκτός έδρας 1-2 με την Έλτσε. Έτσι επανήλθε στις επιτυχίες και ανέβηκε στη κορυφή της κατάταξης.

Η Ρεάλ Μαδρίτης με έναν τρομερό Βινίσιους, όπου πήρε το ρόλο του Μπενζέμα, πέτυχε τα δύο γκολ. Και έφτασε στη πολύτιμη νίκη 1-2 επί της Έλτσε. Έτσι επέστρεψε στις επιτυχίες, αφού προηγήθηκε πρώτα η γκέλα ολκής στο Σαντιάγκο Μπερναμπέου με την Οσασούνα.

Οι Μερένγκες μπήκαν πολύ δυναμικά στον αγωνιστικό χώρο, πίεσαν από την αρχή του αγώνα για ένα γρήγορο τέρμα, ώστε να μπουν από νωρίς μπροστά στο σκορ. Το βρήκαν το τέρμα στο 22ο λεπτό με σκόρερ τον Βινίσιους.

Έτσι στη συνέχεια διαχειρίστηκαν το υπέρ τους αποτέλεσμα. Και μπήκαν προηγούμενη στο σκορ στην ανάπαυλα του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, οι παίκτες του Αντζελότι μπήκαν το ίδιο αποφασισμένοι με το πρώτο μέρος. Πίεσαν για άλλο ένα δεύτερο τέρμα, ώστε να κλειδώσουν τη νίκη. Το βρήκαν στο 73ο λεπτό πάλι με τον Βινίσιους.

Στη συνέχεια, χαλάρωσαν οι φιλοξενούμενοι. Και οι γηπεδούχοι βρήκαν την ευκαιρία να μειώσουν το σκορ στο 86ο λεπτό με δράστη τον Μίνα.

Ωστόσο δεν κατάφεραν μέχρι και τέλος του αγώνα, να συνεχίζουν την αντίδραση τους. Έτσι οι Μαδριλένοι με αυτό το τρίποντο, ανέβηκαν στη κορυφή του πρωταθλήματος. Και απέκτησαν ψυχολογία ενόψει του αγώνα μεσοβδόμαδα για τους ομίλους του Champions League με την Σαχτάρ Ντόνετσκ.

Έλτσε (Φραν Εσκριμπά): Κασίγια, Παλάσιος, Ρόκο, Μπίγας, Μοχίκα, Φιδέλ (81′ Μίγια, Μασκαρέλ (81′ Μαρκόνε), Γκούτι, Παστόρε (71΄ Γκουμπάου), Πέρεθ (71′ Μπενεντέτο), Μπογιέ (81′ Μορέντε)

Ρεάλ Μαδρίτης (Κάρλο Αντσελότι): Κουρτουά, Βάθκεθ (65′ Καρβαχάλ), Μιλιτάο, Αλάμπα, Μαρσέλο (65′ Μεντί), Μόντριτς (84′ Καμαβινγκά), Κασεμίρο, Κρόος, Ροντρίγκο (17′ Ασένσιο), Βινίσιους (85′ Αζάρ), Μπενζεμά