You are currently viewing Premier League: Σάλος με τον τσακωμό των Τούχελ, Κόντε (vids)

Premier League: Πολλές οι αντιδράσεις για την συμπεριφορά που είχαν οι Τόμας Τούχελ και Αντόνιο Κόντε οι οποίοι παραλίγο να πιαστούν στα χέρια.

Premier League: Το λονδρέζικο ντέρμπι της Τσέλσι με την Τότεναμ είχε απ’ όλα. Πολλά γκολ, δυνατές μονομαχίες και αψιμαχίες. Μάλιστα αυτό που έκαναν οι Τούχελ, Κόντε ξεπέρασε τα όρια.

Όλα ξεκίνησαν στο γκολ του Χόιμπεργκ στο 68′ με το οποίο η Τότεναμ έκανε το 1-1. Πολλές οι διαμαρτυρίες τν ανθρώπων της Τσέλσι για την φάση. Ζητώντας να δοθεί επιθετικό φάουλ στον Χάβερτς στο ξεκίνημα της φάσης.

Ο Κόντε, από την πλευρά του πανηγύρισε έξαλλα το γκολ. Το έκανε και επιδεικτικά μπροστά στον Τούχελ. Ο Γερμανός τεχνικός αντέδρασε και η κατάσταση μύρισε μπαρούτι. Οι δυο τους παραλίγο να πιαστούν στα χέρια. Και επενέβησαν οι ψυχραιμότεροι για να ηρεμήσουν τα πνεύματα.

Ώρες μετά ο Κόντε έβαλε instagram story τον πανηγυρισμό του Τούχελ. Όπου πέρασε μπροστά από τον πάγκο της Τότεναμ. Και το συνόδευσε με την εξής ατάκα: «Κρίμα που δεν σε είδα, θα άξιζε να σου βάλω τρικλοποδιά».

Αναφορικά με το ματς, ήταν άκρως συναρπαστικό με τις Τσέλσι και Τότεναμ να μένουν ισόπαλες 2-2 στο «Στάμφορντ Μπριτζ». Σε αναμέτρηση για την 2η αγωνιστική της Premier League.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν δύο φορές με τέρματα των Κουλιμπαλί (19΄) και Τζέιμς (77΄). Για να ισοφαρίσει ισάριθμες φορές η Τότεναμ με τον Χόιμπεργκ στο 68΄ και τον Κέιν στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Μετά τη λήξη της αναμέτρησης οι δύο προπονητές, Τούχελ και Κόντε, τιμωρήθηκαν με κόκκινη κάρτα, λόγω διαπληκτισμού κατά την καθιερωμένη χειραψία στο τέλος του ματς.

Νωρίτερα, την πρώτη της νίκη στην Premier League μετά από 23 χρόνια σημείωσε η Νότιγχαμ Φόρεστ, που επικράτησε της Γουέστ Χαμ στο «Σίτι Γκράουντ» με 1-0. Η ομάδα του Βαγγέλη Μαρινάκη προηγήθηκε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τέρμα του Αβονίγι και κατάφερε να κρατήσει το αποτέλεσμα, αφού ο Ντιν Χέντερσον απέκρουσε πέναλτι του Ντέκλαν Ράις στο 65΄.