You are currently viewing Premier League: Διασυρμός των κόκκινων διαβόλων στο Νότιο Λονδίνο

Στην 36η αγωνιστική της Premier League, η Μάντσεστερ Γιονάιτεντ έζησε τον απόλυτο διασυρμό μετά την ήητα της από την Κρίσταλ Πάλας στο Λονδίνο

Το παιχνίδι που έκλεισε την 36η αγωνιστική της Premier League έγινε στο Νότιο Λονδίνο. Η Κρίσταλ Πάλας υποδέχθηκε τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Οι αετοί έκαναν μια εκπληκτική εμφάνιση και δίκαι πήραν την τεράστια νίκη, με το σαρωτικό 4-0.

Με αυτή τη νίκη, η ομάδα του Όλιβερ Γκλάνσερ είναι στην 14η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Την ίδια στιγμή, οι κόκκινοι διάβολοι παρέμειναν στην 8η θέση με 54 πόντους, όσους έχει και η Τσέλσι.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυναμικά και μόλις στο 12ο λεπτό πήραν το προβάδισμα. Ο Μάικλ Ολίσε μπήκε στην περιοχή και με ωραίο σουτ έκανε το 1-0 για την Πάλας.

Η ομάδα του Όλιβερ Γκλάσνερ συνέχισε με τον ίδιο ρυθμό. Έτσι, στο 40ο λεπτό διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Ματετά. Αρχικά, ο Κρις Ρίτσαρντς βρήκε τον Γάλλο ποδοσφαιριστή. Αυτός κινήθηκε μέσα στην περιοχή και με μονοκόματο σουτ έκανε το 2-0.

Κάπως έτσι ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο. Οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι στο 2-0.

Στο 53ο λεπτό οι γηπεδούχοι άγγιξαν το τρίτο γκολ. Ο Εμπερέτσι Έζε βρέθηκε ξεμαρκάριστος στην περιοχή κι έκανε το σουτ. Δυστυχώς όμως, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Αντρέ Ονάνα.

Ωστόσο πέντε λεπτά μετά, η Πάλας πήρε τον αέρα των τριών τερμάτων κόντρα στους κόκκινους διαβόλους. Ο Ταιρίκ Μίτσελ με καταπληκτικό τελείωμα δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Ονάνα για το 3-0 των γηπεδούχων.

Το τελικό 4-0 για την Κρίσταλ Πάλας διαμόρφωσε ο Ολίσε, ο οποίος πέτυχε το δεύτερο προσωπικό τέρμα στο ματς.