You are currently viewing Premier League: Άγριος καυγάς, παίχτες vs οπαδοί (vid)

Premier League: Το ντέρμπι της Άρσεναλ με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ σημαδεύτηκε από τον άγριο καυγά των Ρίτσαρτντς και Κιν με οπαδό

Η Άρσεναλ φιλοξένησε τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ για την 4η αγωνιστική της Premier League. Οι κανονιέρηδες κέρασαν στους φιλοξενούμενους μια καυτή τριάρα. Το τελικό 3-1 διαμορφώθηκε έπειτα από 96 λεπτά αγώνα.

Σε προχωρημένο καθεστώς καθυστερήσεων, το σουτ του Ντέκλαν Ράις και η αντεπίθεση του Γκαμπριέλ Ζεζούς, χάρισαν τη νίκη στους γηπεδούχους. Μαζί με τη νίκη, η Άρσεναλ σκαρφάλωσε και στη 2η θέση της Premier League. Την ίδια στιγμή, το Emirates μέσα σε πραγματικό πανζουρλισμό, αποθέωνε τους κανονιέρηδες του.

Εκτός αγωνιστικού χώρου, ένα άλλο περιστατικό θα ήταν αυτό που θα σημάδευε όμως την αναμέτρηση.

Πρωταγωνιστές οι Μίκα Ρίτσαρντς και Ρόι Κιν. Οι δύο παλαίμαχοι ποδοσφαιριστές, εργάζονταν στην κάλυψη του αγώνα για λογαριασμό του Sky Sports. Κατά τη διάρκεια του αγώνα όμως, ενεπλάκησαν σε άγριο καβγά με έναν οπαδό.

Συγκεκριμένα, ένα video που κυκλοφόρησε μετά τον αγώνα, δείχνει τον Ρίτσαρντς να τσακώνεται με έναν άνδρα. Ο παλαίμαχος Άγγλος ποδοσφαιριστής, φαίνεται να τον έχει αρπάξει από το πουκάμισό του και να τον κρατά σε μία πόρτα. Από δίπλα, ο Ρόι Κιν κάνει χειρονομίες προς το συγκεκριμένο άτομο και φαίνεται να του φωνάζει.