You are currently viewing Paris Master: Η απίστευτη αντίδραση του Μεντβέντεφ στο γιουχάρισμα που έφαγε

Απίστευτα τα όσα έγιναν με τον Μεντβέντεφ και τους θεατές, στην αναμέτρηση του με τον Ντιμιτρόφ στο Paris Master, ειδικά μετά την ήττα του

Πραγματικά επεισοδιακός ήταν ο αγώνας του Μεντβέντεφ με τον Ντιμιτρόφ γαι το Paris Master. Από την αναμέτρηση νικητής βγήκε ο Ντιμιτρόφ. Η δε αντίδραση του Μεντβέντεφ στην ήττα του, ήταν πρωτόγνωρη και προκλητική.

Το κλίμα στον αγώνα έδειχνε από νωρίς πως θα ήταν φορτισμένο. Ήδη, από το 2ο σετ, το κοινό άρχισε να δείχνει τη δυσαρέσκεια του στο πρόσωποο του Μεντβέντεφ. Έφτασαν μάλιστα στο σημείο να τον γιουχάρουν, δίχως έλεος. Το γιουχάρισμα κράτησε 3 ολόκληρα λεπτά, με αποτέλεσμα ο Ρώσος να μη μπορεί να σερβίρει.

Όλο αυτό το διάστημα των 3ων λεπτών, ο διαιτητής προσπαθούσε να ηρεμήσει τα πράγματα. Ο δε Μεντβέντεφ τους έκανε συνέχεια να σωπάσουν, ενώ κάτι έλεγε στα γαλλικά. Άδικος κόπος. Το κοινό δε σταμάτησε στιγμή να δείχνει τη συμπάθεια του στο Βούλγαρο τενίστα, σε βάρος του Ρώσου.

Λίγο πριν το τέλος του αγώνα, ο Μεντβέντεφ δεν άντεξε. Πέταξε με δύναμη τη ρακέτα του στο έδαφος, φανερά εκνευρισμένος. Μετά από αυτό, η ήττα δεν άργησε να έρθει. Ο Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ ήταν ο μεγάλος νικητής του αγώνα, με 2-1 σετ (6-3, 6-7, 7-6), χαρίζοντας στο Ρώσο τενίστα έναν αναπάντεχο αποκλεισμό.

Τα πράγματα όμως δεν τελείωσαν εκεί. Με το που τελείωσε η αναμέτρηση ο Μεντβέντεφ κίνησε να αποχωρήσει. Κατά την αποχώρηση του όμως, έκανε μια κίνηση με το μεσαίο δάχτυλο του χεριού του. Μάλιστα, στο τέλος το σήκωσε προς το κοινό που ήταν στο γήπεδο.

Κάποιοι δίπλα του τον χειροκροτούσαν, κατά την αποχώρηση. Μόλις όμως κατάλαβαν την κίνηση του, ξέσπασαν σε απίστευτο γιουχάρισμα.

Οταν τον ρώτησαν στην μεικτή ζώνη γιατί το έκανε αυτό, ο Ρώσος παρίστανε τον ανήξερο. Μάλιστα με αρκετή δόση ειρωνείας είπε:

Το μεσαίο δάχτυλο; Το νύχι μου κοίταζα. Γιατί να κάνω κάτι τέτοιο στο υπέροχο παριζιάνικο κοινό

Το βίντεο όμως που ανάρτησε φίλαθλος, δείχνει ξεκάθαρα τις… προθέσεις του.