You are currently viewing Η Παρί Σ.Ζ νίκησε και έβγαλε αντίδραση με την Μπορντό!
Η Παρί Σ.Ζ επικράτησε εντός έδρας 3-0 την Μπορντό. Και έβγαλε αντίδραση, μετά τον αποκλεισμό από την Ρεάλ Μαδρίτης για το Champions League.

Η Παρί Σ.Ζ μετά τον πολύ άσχημο αποκλεισμό με την Ρεάλ Μαδρίτης, από την συνέχεια του Champions League. Σήμερα με την Μπορντό, έψαχνε μία αντίδραση και ένα μεγάλο ξέσπασμα, με αποτέλεσμα να κοιτάξει μπροστά και τελειώσει νωρίς με την μαθηματική κατάκτηση του πρωταθλήματος. Το κατάφερε μέσα στο χορτάρι, αφού επικράτησε με το άνετο 3-0.

Οι Παριζιάνοι μέσα σε ένα γήπεδο, όπου έβραζε από τον εξαγριωμένο κόσμο. Όπου έβριζαν συνεχώς τους Νειμάρ, Μέσι, αλλά και τον Ποκετσίνο. Ήθελαν να βρει γρήγορα το τέρμα, ώστε να λυθούν τα πόδια τους και τα πράγματα στη συνέχεια να γίνουν πολύ εύκολα. Έτσι στο 24ο λεπτό προηγήθηκαν στο σκορ με τον φορμαρισμένο στα τελευταία παιχνίδια Μπαπέ.

Ενώ στη συνέχεια, οι παίκτες της Παρί Σ.Ζ είχαν συνεχώς τη μπάλα στα πόδια τους και δεν ανησύχησαν καθόλου από τους Γιρονδίνους, αφού δεν έκαναν ούτε μία καλή φάση.

Έτσι στο 52ο λεπτό βρήκαν και δεύτερο τέρμα με τον Νειμάρ. Ενώ στο 61ο λεπτό βρήκαν και τρίτο τέρμα με δράστη αυτή τη φορά τον Παρέδες. Έτσι στο φινάλε του αγώνα έφτασαν σε αυτή την πολύ εύκολη νίκη. Έτσι επανήλθαν στις επιτυχίες και αύξησαν τη διαφορά στους 15 βαθμούς από τη 2η Νις στη κατηγορία