You are currently viewing ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός 0-0: Όλα για όλα στην ρεβάνς στο Καραϊσκάκη (vid)

ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός: Στο μηδέν έμειναν οι δύο ομάδες κι έτσι τα πάντα θα ξεκαθαρίσουν στην ρεβάνς που θα γίνει στο Καραϊσκάκη.

ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός: Το πάλεψε τόσο ο ΠΑΟΚ, όσο και ο Ολυμπιακός, αλλά το 0-0 τους άφησε με τους λογαριασμούς ανοικτούς. Η ρεβάνς για τα ημιτελικά του κυπέλλου, την επόμενη Τετάρτη θα κρίνει όλα. Με το εκτός έδρας γκολ να μετράει.

Οι δύο ομάδες είχαν από μια καλή φάση. Ο Ολυμπιακός μπήκε δυνατά στο ματς και στο 1ο λεπτό ο Μασούρας έχασε καλή ευκαιρία, με τον Πασχαλάκη να αποκρούει. Στο 10ο λεπτό όμως ο ίδιος παίκτης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, μετά από ασίστ του Γκάρι Ροντρίγκες. Το γκολ ακυρώθηκε αρχικά από τον διαιτητή της αναμέτρησης ως οφσάιντ. Μετά εξετάστηκε και από το VAR, για να βγάλει και αυτό πως ήταν αντικανονικό.

Στο 32′ ο ΠΑΟΚ έχασε την καλή του φάση. Ο Ζίβκοβιτς βρέθηκε με την μπάλα στα πόδια μέσα στη μεγάλη περιοχή. Έκανε το σουτ, αλλά ο Βατσλίκ απέκρουσε σωτήρια. Μετά από εκεί οι δύο ομάδες αναλώθηκαν σε πολλές μονομαχίες.

Με την τακτική να δουλεύει στο φουλ και οι δύο εξουδετέρωσαν ο ένας τον άλλον. Κάτι που είχε σαν αποτέλεσμα ο ΠΑΟΚ να κυκλοφορεί την μπάλα, αλλά δεν έκανε τις φάσεις που ήθελε. Οι Πειραιώτες από την μεριά τους, περίμεναν πίσω από την μπάλα. Και πήγαιναν σε πρώτες επιθέσεις ή και αντεπιθέσεις. Αλλά και πάλι δύσκολα απειλούσαν.

Το δεύτερο ημίχρονο είχε ένταση και μαρκαρίσματα, που δεν οδήγησαν κάπου. Τα δύο καλά φάουλ που είχαν ΠΑΟΚ και Ολυμπιακός πέρασαν ανεκμετάλλευτα.

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Λύρατζης, Ίνγκασον, Κρέσπο, Σίντκλεϊ, Κούρτιτς, Ντόουγκλας Αουγκούστο, Μπίσεσβαρ, Ζαμπά (66′ Μιτρίτσα), Μπίσεσβαρ, Άκπομ (79′ Ολιβέιρα).

Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Βατσλίκ, Λαλά, Σωκράτης, Μανωλάς, Ρέαμπτσιουκ, Εμβιλά, Μπουχαλάκης, Καμαρά (88′ Κούντε), Μασούρας (90’+3 Βρουσάι), Γκάρι Ροντρίγκες (79′ Ζοάο Καρβάλιο), Τικίνιο (79′ Ελ Αραμπί).