You are currently viewing Πανηγυρικά στους 8 η Αναγέννηση Καρδίτσας!
Η Αναγέννηση Καρδίτσας ζει μεγάλες επικράτησε εντός έδρας 5-0 τον Άγιο Νικόλαο. Και προκρίθηκε στις 8 καλύτερες ομάδες του Κυπέλλου Ελλάδος.

Η Αναγέννηση Καρδίτσας επικράτησε εντός έδρας 5-0 τον Άγιο Νικόλαο. Και προκρίθηκε στις 8 καλύτερες ομάδες του Κυπέλλου Ελλάδος.

Η Αναγέννηση Καρδίτσας, με προίκα το 0-1 στην Κρήτη, έγιναν όλα εύκολα, αφού στην έδρα της, επικράτησε εύκολα 5-0. Και πέρασε για πρώτη φορά στην οκτάδα της διοργάνωσης.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, πίεσαν από την αρχή για ένα γρήγορο τέρμα, ώστε να γίνουν όλα πιο εύκολα για την υπόθεση πρόκρισης. Έτσι στο 18ο λεπτό βρέθηκε το γκολ, με σκόρερ τον Πολίτη, μετά από εκτέλεση πέναλτι.

Στη συνέχεια, η ομάδα της Καρδίτσας, συνέχιζε να πιέζει και για άλλα γκολ. Έτσι έφτασε ένα βήμα από το 2-0 στο 26ο λεπτό με τον Πλέγια, αλλά το σουτ πήγε στο δοκάρι.

Έτσι αυτό το 1-0, παρέμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους, με τους γηπεδούχους να είναι ένα βήμα πιο κοντά στη πρόκριση στην οκτάδα της διοργάνωσης.

Το δεύτερο μέρος, ξεκίνησε πολύ ιδανικά για τους γηπεδούχους, αφού στο 54ο λεπτό πέτυχαν το 2-0 με σκόρερ τον Αθανασιάδη. Στο 62ο λεπτό βρήκαν και το 3-0, αυτή τη φορά με δράστη τον Πλέγα.

Στο 68ο λεπτό και στο 70ο λεπτό η ομάδα της Θεσσαλίας, πέτυχαν άλλα δύο τέρματα με δράστες τον Κοτσώνη και τον Πλέγα.

Έτσι αυτό το αποτέλεσμα έμεινε μέχρι το τέλος. Και η Αναγέννηση Καρδίτσας πέρασε για πρώτη φορά στην ιστορία της στη προημιτελική φάση του θεσμού.