You are currently viewing Παναθηναϊκός: Εμφύλια διαμάχη στη μέση μια μεγάλης νίκης

Την ώρα που ο Παναθηναϊκός σημείωνε μια μεγάλη νίκη επί του Πανσερραϊκού, υπήρξε μια έντονη μια λογομαχία ανάμεσα σε Μλαντένοβιτς και Αράο

Ο Παναθηναϊκός στην 9η αγωνιστική της SuperLeague υποδέχθηκε τον Πανσερραϊκό. Το παιχνίδι τελείωσε με τους γηπεδούχους να έχουν πετύχει μια σαρωτική νική (5-0). Μια νίκη που τους ανέβασε στην κορυφή της βαθμολογίας. Παρόλα αυτά, μια έντονη λογομαχία μεταξύ των Μλαντένοβιτς και Αράο, παρολίγο να αμαυρώσει τη μέρα.

Όλα ξεκίνησαν αφού ο Σποράρ είχε κάνει το 3-0, με πέναλντι που κέρδισε και εκτέλεσε ο ίδιος. Λεπτά αργότερα, κέρδισε και ένα φάουλ από τον Ουεντραόγκο, που τον τράβηξε από τη φανέλα. Ο δε παίχτης του Πανσερραϊκού, αποβλήθηκε για αυτή του την ενέργεια. Εκείνη τη στιγμή λοιπόν, πριν από την εκτέλεση της στατικής φάσης, είδαμε μια μικρή εστία έντασης ανάμεσα στους Αράο και Μλαντένοβιτς.

Ο Βραζιλιάνος σέντερ μπακ διαμαρτυρήθηκε προς τον διαιτητή για το σημείο που υπέδειξε να τοποθετηθεί η μπάλα. Αμέσως, οι συμπαίκτες του παρενέβησαν και του ζήτησαν να σταματήσει. Ο Σπόραρ ήταν ο πρώτος που έτρεξε προς το μέρος του. Την ίδια στιγμή, ο Μλαντέντοβιτς του έκανε νόημα να γυρίσει στην άμυνα.

Εν τέλει, η ένταση περιορίστηκε στα πολύ… βασικά. Την εκτέλεση του φάουλ δε, ανέλαβε ο Βέρμπιτς. Το σουτ που επιχείρησε κατέληξε όμως στο δοκάρι του Πανσερραϊκού.

Μετά από την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους ο Βέρμπιτς πλσίασε τον Αράο. Τον πήρε αγκαλιά για να του εξηγήσει τι συνέβη στη συγκεκριμένη φάση, σε μια κίνηση που έδειξε ξεκάθαρα πως όλα είχαν τελειώσει.

Στο ημίχρονο ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς αντικατέστησε και τους δύο ποδοσφαιριστές. Ο Γεντβάι πέρασε στον αγωνιστικό χώρο αντί του Αράο και ο Βαγιαννίδης αντί του Μλαντένοβιτς.