You are currently viewing Ολυμπιακός: Το γκολ του Χάμες Ροντρίγκες αποθεώθηκε από τον σταρ του NBA Τζίμι Μπάτλερ (vid)

Ο Ολυμπιακός είχε τον Χάμες Ροντρίγκες κορυφαίο παίκτη στη νίκη επί της Λαμίας, με το γκολ του να έφερε τα μπράβο και του Τζίμι Μπάτλερ.

Φυσικά και ο Χάμες Ροντρίγκες είναι φίλος με τον σταρ του NBA και των Μαϊάμι Χιτ, Τζίμι Μπάτλερ. Ο οποίος απένειμε τα εύσημα για το γκολ που έβαλε στη νίκη που σημείωσε ο Ολυμπιακός επί της Λαμίας για την 10η αγωνιστική της Super League.

Ο Κολομβιανός σταρ έκανε μι περίτεχνη κεφαλιά για να βάλει ένα εντυπωσιακό γκολ. Με αυτό άνοιξε το σκορ ο Ολυμπιακός.

Ο άσος των Μαϊάμι Χιτ, Τζίμι Μπάτλερ, έκανε επαναδημοσίευση μέσα από τα stories του Instagram την ανάρτηση του Χάμες. Από το χθεσινό παιχνίδι του Ολυμπιακού με τη Λαμία. Δίνοντας μπράβο στον φίλο του και παράλληλα διαφήμισε ακόμα περισσότερο τους «ερυθρόλευκους» μέσα από το δημοφιλές προφίλ του.

Η νίκη με 2-0 και ο Παναθηναϊκός

Για την ιστορία του αγώνα οι Πειραιώτες έβγαλαν αντίδραση μετά την ισοπαλία με την Φράιμπουργκ και τον ευρωπαϊκό αποκλεισμό. Ακολουθεί το πρώτο απόλυτο ντέρμπι της Super League με τον πρωτοπόρο και αήττητο Παναθηναϊκό. Το βράδυ της ερχόμενης Κυριακής (6/11) στο «Απόστολος Νικολαΐδης».

Η αναμέτρηση της 10ης αγωνιστικής στο γήπεδο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» είχε (ουσιαστικά) κριθεί πριν τη συμπλήρωση του πρώτου ημιώρου. Με τους «ερυθρόλευκους» να πετυχαίνουν δύο γκολ σε διάστημα 6 λεπτών και να διώχνουν γρήγορα το άγχος από πάνω τους.

Η 6η νίκη στο πρωτάθλημα για τους Πειραιώτες, που τους διατήρησε στο -10 από τον Παναθηναϊκό, ήρθε πολύ εύκολα. Με την αρχή να έγινε στο 22ο λεπτό με την κεφαλιά του Χάμες Ροντρίγκες.

Η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά μετά την προσπάθεια του Κολομβιανού να τροφοδοτήσει τον Μπακαμπού, αιφνιδίασε τον Σαράνοφ και κατέληξε στα δίχτυα (1-0).

Έξι λεπτά μετά οι γηπεδούχοι πανηγύρισαν για δεύτερη φορά. Από τη βαθιά μπαλιά του Ντόι προς τον Μπακαμπού, ο Κονγκολέζος στράικερ άφησε πίσω του τον Αντέτζο και με υποδειγματικό πλασέ μέσα από την περιοχή «έγραψε» το 2-0.