You are currently viewing Ολλανδία: Γκολ με τη… σέντρα! – Viral έγινε το γκολ που σημείωσε η ομάδα νέων της Φέγενορντ μετά από μόλις οκτώ δευτερόλεπτα! (vids)

Ολλανδία: Viral έγινε το γκολ που σημείωσε η ομάδα νέων της Φέγενορντ επί της Ντεν Χάαγκ μετά από μόλις οκτώ δευτερόλεπτα!

Συναρπαστικό και θεαματικό ήταν το ματς της Φέγενορντ με τη Ντεν Χααγκ για το πρωτάθλημα νέων u21 στην Ολλανδία. Στο συγκεκριμένο αγώνα σημειώθηκαν, συνολικά, οκτώ γκολ (5-3). Η αναμέτρηση των πιτσιρικάδων είχε τα… πάντα. Στα highlights του, το γκολ που σημειώθηκε με.. την σέντρα. Επίσης, κι ο ποδοσφαιριστής που σκόραρε μόλις πέρασε στο ματς ως αλλαγή. Τέλος, το ίδιο το τελικό σκορ, που κρίθηκε με δύο τέρματα των γηπεδούχων στις καθυστερήσεις.

Το γκολ που ξεχώρισε βέβαια και κάνει ήδη τον γύρο του διαδικτύου σημειώθηκε με την σέντρα της αναμέτρησης. Όλα άρχισαν όταν οι φιλοξενούμενοι υπέπεσαν σε διαδοχικές γκάφες. Ως αποτέλεσμα αυτών,  ο τερματοφύλακας Νταβίντ φαν ντερ Ριτ είχε μια αντίδραση που θα θέλει να ξεχάσει. Τότε, ο Σέρχιο Χρουν βρήκε την ευκαιρία, εκμεταλλεύτηκε το… δώρο αυτό και ευστόχησε από κοντά!

Για την ιστορία, το ματς ήταν οριακό (2-2 στο 27’ και 3-3 στο 67’). Μάλιστα κράτησε έτσι, μέχρι το εντυπωσιακό φινάλε. Τότε, οι γηπεδούχοι σκόραραν (δύο φορές) στις καθυστερήσεις. Το πιο όμορφο στιγμιότυπο της αναμέτρησης, σημείωσε ο Εζεκίελ Μπουλάουντε στις καθυστερήσεις. Ο 21χρονος Αργεντινός επιθετικός αποκτήθηκε έναντι 7,5 εκατ. ευρώ από την Γοδόι Κρούζ το καλοκαίρι, αλλά δεν έχει βρει ακόμα χρόνο συμμετοχής στην πρώτη ομάδα.

Με τη 5η φετινή νίκη, η Φέγενορντ βρίσκεται στην 3η θέση με 16 βαθμούς. Από την άλλη, η Ντεν Χάαγκ βρίσκεται στην 5η  (9 βαθμοί). Τέλος, η Τσβόλε συνεχίζει αήττητη στην κορυφή (6-2-0, 20 βαθμοί).

* Οι ομάδες νέων των Αγιαξ, Αϊντχόφεν, Αλκμααρ, Ουτρέχτη αγωνίζονται στην Β’ Κατηγορία.