You are currently viewing ΟΦΗ: Κέρδιζε τον Ιωνικό και σκαρφάλωσε στη τετράδα!
Ο ΟΦΗ πέτυχε σημαντική νίκη στην έδρα της 2-1 με αντίπαλο τον Ιωνικό. Και βρέθηκε μόνη στη πρώτη τετράδα του βαθμολογικού πίνακα.

Ο ΟΦΗ βρίσκεται σε τρομερή κατάσταση, αφού με το ωραίο και συνάμα επιθετικό ποδόσφαιρο, επικράτησε εντός έδρας 2-1 τον Ιωνικό και εκτοξεύτηκε στη πρώτη τετράδα της κατάταξης.

Οι Κρητικοί λόγω της έδρας τους και τον κόσμο στο πλευρό τους, ξεκίνησαν πολύ δυνατά τον αγώνα. Αφού είχε πολύ καλές ευκαιρίες, αλλά ο Χουτετσιώτης είπε όχι σε όλες.

Μετά όμως το 35ο λεπτό ισορρόπησαν το ματς οι φιλοξενούμενοι και είχαν τις δικές τους καλές ευκαιρίες, με τον Βάτερμαν κάνει εντυπωσιακές αποκρούσεις, όμως αυτοί που προηγήθηκε ήταν η ομάδα του Νιόπλια στο 43ο λεπτό με τον Γκαγιέχος.

Έτσι οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με την λήξη του πρώτου μέρους. Με τους Κρητικούς να βρίσκονται μπροστά στο σκορ με 1-0.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε με την ομάδα της Νίκαιας να φέρνει το ματς στα ίσια στο 48ο λεπτό με δράστη τον Άοσμαν. Έτσι με αυτό το γκολ έβαλε φωτιά στο ματς.

Στη συνέχεια οι δύο μονομάχοι πίεσαν για το γκολ, όπου θα τους έφερνε και τους τρεις βαθμούς. Είχαν οι δύο ομάδες τις δικές τους ευκαιρίες, αλλά δεν κατάφεραν να βρουν αυτό το πολυπόθητο τέρμα.

Η Λύτρωση ήρθε για τους Κρητικούς, αφού στο 90ο λεπτό πέτυχε το μεγάλο πολυπόθητο τέρμα ο Λάμπρου. Και χάρισε τη μεγάλη αυτή νίκη στην ομάδα του. Όπου σκαρφάλωσαν στη προνομιούχο τετράδα του πρωταθλήματος