You are currently viewing Ο Βαγγέλης Παύλιδης οδηγεί σε νίκες την Αλκμάαρ!
Ο Βαγγέλης Παυλίδης, με δύο προσωπικά του τέρματα. Οδήγησε την Αλκμάαρ στην εκτός έδρας νίκη με 4-1 επί της Γκόου Αχέντ Ίγκλς.

Ο Βαγγέλης Παυλίδης πραγματοποιεί φέτος, εκπληκτική πορεία με τα χρώματα της Αλκμάαρ. Αφού είναι ο μεγάλος ηγέτης της ομάδας στο Ολλανδικό πρωτάθλημα. Βάζει το ένα γκολ μετά το άλλο και την οδήγησε σε πολύ μεγάλες επιτυχίες σε πρωτάθλημα, αλλά και στην Ευρώπη.

Ο Έλληνας ποδοσφαιριστής, ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής στην εκτός έδρας αναμέτρηση με αντίπαλο την Γκοού Άχεντ Ίνγκλς, αφού με δύο προσωπικά του τέρματα, έβαλε την υπογραφή του, σε αυτή την σημαντική νίκη. Έτσι πάτησε στη πρώτη τετράδα του βαθμολογικού πίνακα.

Μέχρι στιγμής έχει φτάσει τα 14 τέρματα, έχει μοιράσει 6 ασίστ και όλα αυτά μέσα από 32 παιχνίδια.

Στα του αγώνα, οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν στο 25ο λεπτό με τον Μπράουερς. Ωστόσο άμεση ήταν η απάντηση των φιλοξενούμενων, αφού μέσα σε 12 λεπτά έκαναν το 1-3 με ένα τέρμα του Μπαικέμα και δύο τέρματα του Παυλίδη. Ενώ στο 86ο λεπτό ο Μπαικέμα σημείωσε το 1-4. Και έφτασαν σε αυτή την εύκολη επικράτηση.

Πλέον ο φορμαρισμένος Παυλίδης, εάν συνεχίζει έτσι μέχρι το τέλος της φετινής αγωνιστικής περιόδου, άνετα θα έχει προτάσεις από μεγάλες Ευρωπαικές ομάδες.