You are currently viewing Ο Τσιμίκας τρόλαρε τον Κλοπ (vid+pic)
Ο Κώστας Τσιμίκας τρόλαρε τον Γιούεργκεν Κλοπ για το... κεφαλοκλείδωμα που του έκανε στο γκολ του Οριγκί με το οποίο πήρε τη νίκη η Λίβερπουλ.

Ο Κώστας Τσιμίκας τρόλαρε τον Γιούεργκεν Κλοπ για το… κεφαλοκλείδωμα που του έκανε στο γκολ του Οριγκί με το οποίο πήρε τη νίκη η Λίβερπουλ.

Στο φινάλε σκόραρε η Λίβερπουλ κόντρα στη Γουλβς για να πάρει τη νίκη 1-0. Αυτός που έβαλε το γκολ ήταν ο Οριγκί. Ο Γιούργκεν Κλοπ και ο Τσιμίκας χάρισαν μια μοναδική στιγμή ανάμεσα στους τρελούς πανηγυρισμούς.

Ο τεχνικός της Λίβερπουλ έκανε κεφαλοκλείδωμα στον Έλληνα άσο σε μια έκρηξη χαράς. Λίγο μετά το τέλος της αναμέτρησης ο Τσιμίκας τρόλαρε τον διάσημο προπονητή του.

Έκανε μια ξεκαρδιστική δημοσίευση στο Instagram για το… κεφαλοκλείδωμα που του έκανε ο προπονητής του!

«Αυτό είναι σίγουρα κόκκινη κάρτα… Τρέλα» η λεζάντα του «Τσίμι».

Στα του ματς, η Λίβερπουλ είχε τον απόλυτο έλεγχο και έφτιαχνε τη μία ευκαιρία μετά την άλλη.
Παρόλα αυτά, δεν μπορούσε να κουνήσει πλεκτό πληρώνοντας την αστοχία των ποδοσφαιριστών της. Αλλά βλέποντας και τον Ζοσέ Σα να κρατάει όρθια την ομάδα του.

Ίδια εικόνα σε όλο τον αγώνα, με τον Ζότα να χάνει την μεγαλύτερη απ’ όλες τις ευκαιρίες όταν.
Στην ανυπεράσπιστη από τον Σα εστία, ο Πορτογάλος φορ κατάφερε να πετύχει έναν εκ των δύο αμυντικών της Γουλβς που ήταν πάνω στη γραμμή.

Τα λεπτά περνούσαν, η Λίβερπουλ πίεζε ασφυκτικά, οι «λύκοι» κρατούσαν με νύχια και δόντια.

Μέχρι το 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν ο Οριγκί ρόλαρε σε έναν αντίπαλο. Και με ωραίο τελείωμα κατάφερε να νικήσει τον Σα για να δώσει το τρίποντο στην ομάδα του.

Οι τρεις βαθμοί αναμένεται να αποδειχθούν και καθοριστικοί στην πορεία του τίτλου που θέλει να κάνει η Λίβερπουλ.