You are currently viewing Ο ΠΑΟΚ Β’ πέτυχε εύκολη νίκη, με τον Απόλλων Λάρισας!
Ο ΠΑΟΚ είχε εύκολο απόγευμα, απέναντι στον Απόλλων Λάρισας, αφού επικράτησε με 3-0. Και επέστρεψε με το καλύτερο δυνατό τρόπο στις επιτυχίες.

Ο ΠΑΟΚ Β’ είχε εύκολο απόγευμα, απέναντι στον Απόλλων Λάρισας, αφού επικράτησε με 3-0. Και επέστρεψε με το καλύτερο δυνατό τρόπο στις επιτυχίες.

Η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία, μετά την αυτοκτονία και το 2-2 στο τέλος από την ομάδα της Νίκης Βόλου. Σήμερα σοβαρεύτηκε με τον τοπικό Απόλλων και έφτασε εύκολα στη νίκη με 3-0. Έτσι έβγαλε τη καλύτερη δυνατή αντίδραση, ενόψει και της συνέχειας στο πρωτάθλημα.

Οι Ασπρόμαυροι από την αρχή του αγώνα, πήραν την πρωτοβουλία των κινήσεων και τις φάσεις. Έτσι η πρώτη καλή στιγμή ήρθε στο 17ο λεπτό με τον Χατζηστραβό, αλλά το σουτ βρήκε απάνω από το δοκάρι του Άστρα.

Το προβάδισμα στο σκορ όμως ήρθε στο 33ο λεπτό με σκόρερ τον πολύ καλό Χατζηστραβό. Ενώ στο 35ο λεπτό η ομάδα της Λάρισας έμεινε με παίκτη λιγότερο, αφού ο Άστρας δέχτηκε την κόκκινη κάρτα και άφησε την ομάδα του με 10 παίκτες.

Έτσι τα πράγματα έγιναν πιο εύκολα για τον ΠΑΟΚ Β, αφού στη συνέχεια βρήκαν άλλα δύο τέρματα, στο 67ο λεπτό με τον Πανίδη. Ενώ στο 76ο λεπτό ο Πανίδης διαμόρφωσε το 3-0 με τον Πανίδη.

Έτσι στο τέλος του αγώνα, οι παίκτες του Πάμπλο Γκαρσία έφτασαν στη νίκη και επέστρεψαν στα νικηφόρα αποτελέσματα.

ΠΑΟΚ: Μπουργκάνης, Αποστολόπουλος, Τσοπούρογλου (81? Τζίμας), Κουλιεράκης, Μανωλιούδης, Γιαξής (73? Μελετίδης), Γρόσδης, Χατζηστραβός (73? Σαλαμούρας), Τσαούσης (46? Τάχατος), Κούτσιας, Γκορτεζιάνι (59? Πανίδης)

Aπόλλων ΛΑστράς, Πετράκης (86? Οικονομικός), Τιβόνε, Γιαννίτσης, Νούσιος (37? Μάντζαρης),Καλούσης (62? Ευθυμιάδης), Χατζής, Ναραμόκο, Σταμάτης, Βίγια, Κοζού (46? Μπαλογιάννης)