You are currently viewing Ο ΠΑΟΚ Β κέρδιζε εύκολα 2-0 την Λάρισα!
Ο ΠΑΟΚ Β επικράτησε εντός έδρας 2-0 την Λάρισα. Και κατάφερε να φτάσει τρεις ισάριθμες νίκες στο πρωτάθλημα της Super League 2.

Ο ΠΑΟΚ Β στο συγκεκριμένο αγώνα είχε πολύ μεγαλύτερη διάθεση να παίξει ποδόσφαιρο από την Λάρισα. Με αποτέλεσμα δίκαια να φτάσει σε αυτή τη νίκη με σκορ 2-0.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους Ασπρόμαυρους, να μπαίνουν πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, να έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων και να έχει πολύ καλές ευκαιρίες, με συμαντικότερη του Σαλαμούρα, αλλά το σουτ που έπιασε πήγε στο δοκάρι του Θεοδωρόπουλου.

Μάλιστα προηγουμένως οι Βυσσινί είχαν και αυτή τη δική τους ευκαιρία, καθώς στο 34ο λεπτό ο Μαυρίας έκανε το σουτ, αλλά ο Μπαλωμένος πραγματοποίησε τεράστια απόκρουση. Έτσι το πρώτο μέρος έληξε χωρίς τέρματα.

Το δεύτερο μέρος τώρα, ξεκίνησε με γκολ του ΠΑΟΚ Β, στο 55ο λεπτό με δράστη τον Πανίδη. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι βγήκαν μπροστά να βγάλουν αντίδραση, αλλά δεν τα κατάφεραν. Έτσι οι παίκτες του Γκαρσία βρήκαν και δεύτερο τέρμα στο 87ο λεπτό με τον Χατζηστραβό. Έτσι στο τέλος του ματς οι γηπεδούχοι έφτασαν σε αυτή τη νίκη. Ώστε να δώσουν συνέχεια στις εντυπωσιακές εμφανίσεις στο πρωτάθλημα.

ΠΑΟΚ Β: Μπαλωμένος, Μανιωλούδης, Παναγιώτου, Αποστολόπουλος, Τσαούσης (71? Γκορντεζιάνι), Γρόσδης, Σαλαμούρας (64 Μελετίδης), Τάχατος (80 Τσοπούρογλου), Φασίδης (64 Τζίμας), Πανίδης (72 Κουλούρης), Σπυρίδης (46 Χατζηστραβός ).

ΑΕΛ: Θεοδωρόπουλος, Παπαγεωργίου Α., Μαϊντανός (62 Τσέλα), Ηλιάδης, Μακσιμένκο (62 Γρηγορόπουλος), Ραμίρεζ (62 Κοτσιανούλης), Παπαγεωργίου Κ., Νίνο (76 Ζαχαράκης), Όγκμποε (62 Γλυνός), Μαυρίας, Νικολιάς.