You are currently viewing Super League 2.: Ο ΠΑΟΚ Β’ επικράτησε δύσκολα με τον Βόλο!
Ο ΠΑΟΚ Β’ πέτυχε την εντός έδρας νίκη 2-1 με τον Ολυμπιακό Βόλου. Και επανήλθε στις επιτυχίες με το καλύτερο δυνατό τρόπο στη Super League 2.

Super League 2.: Η ομάδα του ΠΑΟΚ Β’, αγνοούσε εδώ και 6 ισάριθμα παιχνίδια τη χαρά της νίκης. Ωστόσο σήμερα ήρθε αυτή έστω και με δυσκολία 2-1 επί του τοπικού Ολυμπιακού Βόλου. Και απέκτησε μία καλή ψυχολογία, ενόψει των τριών τελευταίων παιχνιδιών στο πρωτάθλημα.

Το πρώτο μέρος, δεν είχε πολύ καλές φάσεις από τους δύο αντιπάλους. Αφού κυριάρχησε πολύ το άγχος και έκαναν εύκολα αβίαστα λάθη. Έτσι το 0-0 παρέμεινε μέχρι το τέλος του ημιώρου.

Στο δεύτερο μέρος τώρα, έγινε πολύ καλό παιχνίδι. Καθώς στο 56ο λεπτό η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία προηγήθηκε στο σκορ και έκανε το 1-0. Ωστόσο οι φιλοξενούμενοι βρήκαν άμεση απάντηση στο 59ο λεπτό με σκόρερ το Σιάφα, κάνοντας το 1-1.

Οι Ασπρόμαυροι στη συνέχεια, βγήκαν μπροστά να βρουν το δεύτερο τέρμα. Είχαν μία τεράστια ευκαιρία στο 79ο λεπτό με τον Τσοπούρογλου, ωστόσο το σουτ που έπιασε μέσα από τη μικρή περιοχή οι αμυνόμενοι πρόλαβαν την μπάλα απάνω στη γραμμή. Ωστόσο το ίδιο δεν έγινε και στο 92ο λεπτό, αφού με κεφαλιά ο Κούτσιας βρήκε το γκολ. Έτσι οι γηπεδούχοι επανήλθαν στις νίκες, μετά από 6 ανεπιτυχή αποτελέσματα στο πρωτάθλημα.

ΠΑΟΚ Β’ (Γκαρσία): Μπαλωμένος, Μανωλιούδης, Παναγιώτου, Κουλιεράκης, Τσαούσης (Καλουτσικίδης 62′), Γρόσδης, Σαλαμούρας (Κούτσιας 63′), Τσοπούρογλου, Μπράντονιτς (Φασίδης 60′), Πανίδης (Ουεντραόγκο 63′), Σπυρίδης (Kουλούρης 74).

Ολυμπιακός Βόλου (Καβακάς): Ξενοδόχοβ, Φιλίποβιτς, Μακροπουλιώτης, Σκοπελίτης, Παπακώστας, Μάνγκα, Ντιαμπί, Σιαφά, Κότος (Κουντουριώτης 60′), Βερνάρδος, Ξύδας (Κόλα 68′).