You are currently viewing Ο ΠΑΟΚ Β απέσπασε ισοπαλία 1-1 με την Καβάλα!
Ο ΠΑΟΚ Β απέσπασε ισοπαλία στην έδρα του 1-1 με την Καβάλα. Και διεύρυνε το αήττητο σερί στα 6 τελευταία παιχνίδια στη Super League 2.

Ο ΠΑΟΚ με την Καβάλα, πρόσφεραν δύο γκολ, πολλές συγκινήσεις, αλλά στο τέλος παρέμειναν στην ισοπαλία και πήραν από ένα βαθμό. Έτσι κοιτάνε μπροστά και τα επόμενα παιχνίδια τους στο πρωτάθλημα.

Το πρώτο μέρος, ξεκίνησε με το καλύτερο δυνατό τρόπο για την ομάδα του Γκαρσία. Αφού μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και κατάφεραν να βρεθούν μπροστά στο σκορ στο 21ο λεπτό με δράστη τον Τζίμα.

Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι βγήκαν μπροστά, αύξησαν την πίεση τους και κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσια στο 38ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Οκαν.

Έτσι αυτό το 1-1 παρέμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους, με τους δύο αντιπάλους να πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι.

Στο δεύτερο μέρος, οι δύο ομάδες δεν ανοίχτηκαν εύκολα και δεν πήραν πολλά ρίσκα. Αφού είχαν ως στόχο να μην δεχτούν κάποιο άλλο τέρμα.

Για αυτό το λόγο, αυτό το 1-1 παρέμεινε μέχρι το φινάλε του αγώνα. Με τους δύο μονομάχους, να παίρνουν από ένα βαθμό, με αποτέλεσμα να σκέφτονται τα επόμενα παιχνίδια τους στο πρωτάθλημα.

ΠΑΟΚ Β’: Μπουργάνης, Αποστολόπουλος, Τσοπούρογλους, Κουλιεράκης, Μανωλιούδης, Γιαξής, Σαλαμούρας, Χατζηστραβός, Τάχατο, Τζίμας και Γκορντεζιάνι.

Καβάλα: Κυρίτσης, Καζαντζίδης, Πανουργιάς, Στίκας, Σπάσιτς, Καραγιάννης, Μουσίγια, Ρέτσος, Σουλεϊμάν, Καϊούμπι , Σταμένκοβιτς.