You are currently viewing Ο Παναθηναικός Β επέστρεψε στις νίκες με την Κηφισιά!
Ο Παναθηναικός Β επικράτησε εντός έδρας 1-0 την Κηφισιά. Έτσι επέστρεψε στις επιτυχίες στο πρωτάθλημα, μετά τα τέσσερα αρνητικά αποτελέσματα.

Ο Παναθηναικός Β δεν ήταν και στη καλύτερη δυνατή κατάσταση. Αφού προερχόταν από τέσσερα άσχημα αποτελέσματα στο πρωτάθλημα. Έτσι σήμερα με αντίπαλο τη πολύ καλή και φορμαρισμένη ομάδα της Κηφισιάς, κατάφερε και επικράτησε με 1-0. Έτσι ανέβηκε η ψυχολογία του ενόψει της συνέχειας στη κατηγορία.

Στο πρώτο μέρος, οι δύο ομάδες μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο, με πρώτο στόχο να προστατεύσουν τα αμυντικά τους καθήκοντα και να μην δημιουργήσουν ευκαιρίες για κάποιο τέρμα. Έτσι οι δύο μονομάχοι, πήγαν στα αποδυτήρια για το πρώτο μέρος ισόπαλες με 0-0.

Στο δεύτερο μέρος, πάλι συνεχίστηκε στο ίδιο τέμπο. Ωστόσο οι δύο ομάδες είχαν από δύο πολύ καλές στιγμές. Από τη μία οι Πράσινοι στο 58ο λεπτό με τον Μαραθωνίτη, όπου δεν μπόρεσε να κερδίζει τον Αναγνωστόπουλο σε τετ α τετ. Ενώ η Κηφισιά στο 65ο λεπτό με τον Ντοριβάλ να πιάνει το σουτ εκτός περιοχής, αλλά ο τερματοφύλακας του Παναθηναικού να αποκρούει φανταστικά.

Εν τέλι οι γηπεδούχοι κατάφεραν να βρουν το γκολ της νίκης στο 68ο λεπτό με δράστη τον Αθανασακόπουλο. Έτσι μέχρι το φινάλε του αγώνα κράτησαν εύκολα αυτό το σκορ και πανηγύρισαν τους τρεις πολύτιμους βαθμούς. Όπου επέστρεψαν με το καλύτερο δυνατό τρόπο στα νικηφόρα αποτελέσματα.

Παναθηναϊκός Β?:Ξενόπουλος, Τουρκοχωρίτης (46’ Σερπέζης), Ρόμπι, Αντωνίου, Μαρτίνης, Ηλιάδης, Θεοχάρης, Καρβούνης (78’ Αλμπάνης), Αθανασακόπουλος, Κρυπαράκος (90’ Καραμπάς), Μαραθωνίτης (72’ Τσιριγώτης).

Κηφισιά:Αναγνωστόπουλος, Μκρτσιάν, Σωτηράκος, Μουστάκης (80’ Τόλιος), Να (80’ Παυλάκης), Παπασάββας (72’ Φερνάντεζ), Ντοριβάλ, Βαζ (55’ Οικονομίδης), Κουϊρουκίδης (73’ Γιαννιτσάνης), Καλλέργης, Τετέι.