You are currently viewing Ο Παναθηναικός κέρδιζε εύκολα την Λαμία!
Ο Παναθηναικός με πρωταγωνιστή τον Ιωαννίδη, επικράτησε εντός έδρας 2-0 την Λαμία. Και επέστρεψε στο δρόμο των επιτυχιών στο πρωτάθλημα.

Ο Παναθηναικός για πρώτη φορά, είχε ένα πολύ εύκολο απόγευμα. Καθώς επικράτησε χωρίς δυσκολίες στην έδρα του 2-0 την Λαμία. Και βρέθηκε πάλι στη πρώτη τετράδα στη κατηγορία.

Οι παίκτες του Παναθηναικού, μπήκαν πολύ δυνατά στο πρώτο μέρος. Καθώς βρήκαν μόλις στο 3ο λεπτό το 1-0, με σκόρερ τον Ιωαννίδη. Η Ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς συνέχιζε να έχει την προτοβουλία των κινήσεων, με αποτέλεσμα να έχει και άλλη ευκαιρία στο 6ο λεπτό πάλι με τον Ιωαννίδη, αλλά η κεφαλιά αποκρούστηκε εύκολα από το Σαράνοφ.

Στη συνέχεια έπεσε ο ρυθμός του αγώνα, με αποτέλεσμα οι δύο αντίπαλοι να έχουν λιγοστές ευκαιρίες. Έτσι το πρώτο μέρος έληξε με 1-0 υπέρ των Πρασίνων.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι συνέχιζαν να έχουν τη πρωτοβουλία των κινήσεων και να πιέζουν ασφυκτικά για άλλο ένα τέρμα, ώστε να τελειώσουν το ματς. Ωστόσο δεν μπόρεσαν να το βρουν, μέχρι το 82ο λεπτό, όπου εν τέλι ο πολύ καλός Ιωαννίδης βρήκε για δεύτερη φορά το στόχο προς την εστία και έδωσε τους τρεις πόντους στην ομάδα του.

Παναθηναϊκός: Διούδης, Χουάνκαρ, Σάντσες, Βέλεθ, Σένκεφελντ, Ρούμπεν, Γκατσίνοβιτς(68′ Κουρμπέλης), Βιγιαφάνιες, Αϊτόρ(57′ Βιτάλ), Παλάσιος(84′ Χατζηγιοβάνης), Ιωαννίδης(84?Kαρλίτος).

Λαμία: Σαράνοφ, Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Σκόνδρας, Μαρτίνεθ, Ταϊρόν(19′ Αραμπούλι), Τζανδάρης, Νούνιες, Ελευθεριάδης(46′ Μανουσάκης), Μπανγκουρά (46 Mανούσος), Καραμάνος.