You are currently viewing O Παναιτωλικός υπέταξε με μεγάλη νίκη την Λαμία!
Ο Παναιτωλικός πέτυχε εντός έδρας νίκη 1-0 με την Λαμία. Και πήρε ανάσα, στη προσπάθεια να ξεφύγει από τις τελευταίες θέσεις της κατάταξης.

Ο Παναιτωλικός προερχόταν από δύσκολα και πολύ κοπιαστικά παιχνίδια. Ωστόσο σήμερα με αντίπαλο την Λαμία πέτυχε μία σημαντική νίκη στην έδρα της με 1-0. Και επανήλθε στο δρόμο των επιτυχιών στο πρωτάθλημα, αφού πρώτα προηγήθηκαν τα 4 αρνητικά αποτελέσματα.

Η ομάδα του Αναστασίου, μπήκε πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο. Αφού είχε από την αρχή της αναμέτρησης τη κατοχή της μπάλας και τη πρωτοβουλία των κινήσεων.

Η πρώτη και μοναδική ευκαιρία σε αυτό το πρώτο 45λεπτο σημειώθηκε στο 40ο λεπτό με τον Βέργο, ωστόσο το σουτ που επιχείρησε από κοντά πέρασε απάνω από την εστία του Γκαραβέλη. Έτσι το πρώτο μέρος, έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι μπήκαν φορτσάτοι για ακόμα μία αναμέτρηση. Και κατάφεραν να προηγηθούν στο 56ο λεπτό με σκόρερ τον Νταγκο.

Στη συνέχεια η ομάδα της Φθιώτιδας ανέβασε στροφές, προσπάθησε να ισοφαρίζει, αλλά δεν μπόρεσε, καθώς έπεσε απάνω στην οργανωμένη άμυνα των Καναρινιών.

Έτσι αυτό το 1-0, παρέμεινε μέχρι το φινάλε του αγώνα. Και οι παίκτες του Αναστασίου πανηγύρισαν τη πολύτιμη νίκη, όπου τους ανέβαζε για τα καλά την αυτοπεποίθηση, ενόψει της δύσκολης συνέχειας στη κατηγορία.

Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου): Ανέστης, Μαλής, Χουχούμης, Κορνέλιους, Λάρσον (76’ Βργκοτς), Φλόρες, Αντούνες, Μεντόζα (59’ Ντουάρτε), Νταγκό (76’ Μόρσεϊ), Ντίας (84’ Τσιγγάρας), Βέργος.

Λαμία (Μιχάλης Γρηγορίου):Γκαραβέλης, Προβυδάκης, Σαραμαντάς, Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Τζανδάρης (62’ Αραμπούλι), Μπεχαράνο, Μανούσος, Μπανγκουρά (68’ Ρόμανιτς), Καραμάνος, Βέλλιος (46’ Νούνιες).