You are currently viewing Ο Ολυμπιακός Β’ νίκησε με ανατροπή τον Βόλο!
Ο Ολυμπιακός Β επικράτησε εντός έδρας με 3-2 τον Ολυμπιακό Βόλου. Και έκλεισε με νικηφόρο αποτέλεσμα την χρονιά στη Super League 2.

Ο Ολυμπιακός Β ήθελε σε αυτό το τελευταίο αγώνα για το πρωτάθλημα, να τελειώσει με νίκη τη σεζόν. Ωστόσο για ένα ημίχρονο ήταν πίσω στο σκορ με 2-0, αλλά στο δεύτερο σοβαρεύτηκε, με αποτέλεσμα να φτάσει στην απόλυτη ανατροπή με 3-2.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, αφού κατάφεραν να προηγηθούν με 0-2. Στο 12ο λεπτό ο Κουντωριώτης άνοιξε το σκορ και στο 30ο λεπτό διπλασίαζε τα τέρματα με τον Κώτο. Έτσι με το 0-2 πήγαν στα αποδυτήρια οι Βολιώτες για την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος όμως οι Ερυθρόλευκοι αντέδρασαν και έκαναν την απόλυτη ανατροπή στο σκορ. Πρώτα στο 56ο λεπτό μείωσε ο Σουρλής, στο 65ο λεπτό πάλι ο Σουρλής ισοφάρισε το σκορ, ενώ στο 75ο λεπτό έφτασαν στην απόλυτη ανατροπή με τον Πινάκα.

Έτσι αυτό το 3-2, παρέμεινε μέχρι το τέλος του αγώνα. Με τους γηπεδούχους να φτάνουν σε αυτό το τρίποντο, με αποτέλεσμα να κλείσουν ιδανικά την χρονιά στο πρωτάθλημα της Super League 2.

Ολυμπιακός Β’ (Ιμπαγάσα): Τζολάκης, Ξενιτίδης, Καρμπόβνικ, Τσέλιος (71? Πινακάς), Καλογερόπουλος, Κουτσίδης, Νίκολιτς, Μαρίνος, Κίτσος, Κωστή και Σουρλής.

Ολυμπιακός Βόλου (Καβακάς): Βούγιοβιτς, Μαρκοπουλιώτης, Στάμου, Κόλα, Κουντουριώτης, Κατσούκης, Χατζής, Ξύδας (32? λ.τ Γκαργκαλατζίδης), Κότος, Μάνγκα και Ντιαμπί.