You are currently viewing Ο Ολυμπιακός Β έμεινε στο 1-1 με την Ξάνθη!
Ο Ολυμπιακός Β με την Ξάνθη έμειναν στο 1-1. Σε ένα παιχνίδι, όπου κρίθηκε στο τέλος με συγκλονιστικό τρόπο.

Ο Ολυμπιακός με την ομάδα της Ξάνθης ήθελαν πολύ αυτή τη νίκη, με αποτέλεσμα να τα δώσουν όλα στον αγώνα. Αλλά εν τέλι αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1. Και πήραν από ένα βαθμό στο πρωτάθλημα

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους δύο αντιπάλους, να μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. Με πρώτο στόχο να κρατήσουν το μηδέν στις δύο εστίες και να μην πάρουν πολλά ρίσκα. Έτσι δεν έγιναν πολλές φάσεις στις δύο εστίες και το 0-0 έμεινε στο τέλος του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο μέρος, μπήκαν οι δύο ομάδες κάπως καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, δημιούργησαν κάποιες καλές ευκαιρίες, αλλά δεν ανησύχησαν τους δύο γκολκίπερ.

Έτσι στο 90ο λεπτό έγιναν όλα, αφού οι δύο ομάδες πέτυχαν από ένα γκολ σε διάστημα ενός λεπτού. Πρώτα οι γηπεδούχοι πέτυχαν το 1-0 στο 93ο λεπτό με τον Κωστή. Ενώ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 94ο λεπτό. Και απέδρασαν με το θετικό αποτέλεσμα από αυτή την έδρα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β’ (Αριέλ Ιμπαγάσα): Τζολάκης, Καρμπόβνικ, Μπαγκαλιάνης, Καλογερόπουλος, Αποστολόπουλος, Σουρλής, Ξενιτίδης, Τσέλιος (82′ Σαπουτζής), Μαρίνος, Καρβάλιο (62′ Κωστή), Πινακάς (71′ Ντόη).

ΞΑΝΘΗ (Ζόραν Βούλιτς): Ίτσο, Πολίμος (73′ Ουνγιαλίδης), Μιχαήλ, Δεληγιαννίδης, Παπάζογλου, Δόρης (82′ Θυμιάνης), Τσέλιος (73′ Γκινσάρι), Γκόμεθ, Αλί Μπαμπά (88′ Διαμαντόπουλος), Γκάβριτς, Ιμπραχίμι.