You are currently viewing Ο Ολυμπιακός κόλλησε στο 1-1 με τον ΠΑΣ Γιάννινα!
Ο Ολυμπιακός κόλλησε στην εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τον ΠΑΣ Γιάννινα. Και έφτασε στη πρώτη του απώλεια στη διαδικασία των Play Off.

Ο Ολυμπιακός έρχονταν χωρίς στην πόλη των Γιαννίνων, χωρίς τον πολύτιμο Μασούρα, αφού βγήκε θετικός στον κορονοιό. Στόχος όλων, ήταν το τρίποντο της νίκης, ώστε να έκαναν ακόμα ένα βήμα προς την κατάκτηση ενός ακόμα πρωταθλήματος. Όμως δεν ήρθε πότε, αφού αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1.

Οι παίκτες του Μεταξά, μπήκαν πολύ καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, με αποτέλεσμα να βρουν το γρήγορο τέρμα και να βάλουν πολλές δυσκολίες στους Ερυθρόλευκους. Έτσι η πρώτη μεγάλη ευκαιρία ήρθε στο 22ο λεπτό με τον Περέα, αλλά το σταμάτησε ο πολύ καλός Βάτσλικ.

Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισορροπήσουν το παιχνίδι, να βγουν μπροστά να πιέσουν τον αντίπαλο και να βρουν το γκολ, λίγα λεπτά πριν λήξει το πρώτο μέρος με δράστη τον Ελ Αραμπί.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι χαλάρωσαν και αυτό το εκμεταλλεύτηκαν οι παίκτες των Γιαννίνων. Έτσι κατάφεραν στο 70ο λεπτό να φέρουν το ματς στα ίσια με δράστη τον συνήθη ύποπτο τον Χουάν Περέα.

Έτσι μετά από αυτό το σοκ που υπέστησαν οι Ερυθρόλευκοι, ήταν υποχρεωμένοι να βγουν μπροστά και να ψάξουν πάλι το γκολ, όπου θα τους έβαζε πάλι μπροστά στο σκορ. Ωστόσο πότε δεν ήρθε αυτό, με αποτέλεσμα στο τέλος του αγώνα να έρθει αυτό το 1-1. Έτσι οι δύο ομάδες πρέπει να κοιτάξουν μπροστά, αφού έρχονται πολύ σημαντικά παιχνίδια για την εξέλιξη αυτής τη διαδικασίας.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Ηρακλής Μεταξάς):Λοντίγκιν – Σάλιακας, Εραμούσπε, Κάργας, Ποζνάσκι – Καραχάλιος, Στάνκο, Σνάιντερ (90’+3′ Μπρένερ), Γκαρντάβσκι (88′ Λιάσος) – Ντομίνγκεθ (90′ Παντελάκης) – Περέα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Πέδρο Μαρτίνς):Βατσλίκ – Λαλά (82′ Ανδρούτσος), Παπασταθόπουλος, Σισέ (30′ λ. τρ. Μανωλάς), Ρέαμπτσιουκ – Εμβιλά, M. Καμαρά (46′ Μπουχαλάκης) – Α. Καμαρά, Ροντρίγκες (82′ Τικίνιο), Καρβάλιο (64′ Βαλμπουενά) – Ελ Αραμπί.