You are currently viewing Ο Μέσι αποχώρησε τραυματίας από τον αγώνα με την Τορόντο

Ο Λιονέλ Μέσι, αποχώρησε ως τραυματίας στο 37ο λεπτό της αναμέτρησης, ανάμεσα στην Ίντερ Μαϊάμι και την Τορόντο FC. Με τον ίδιο τον Αργεντινό σούπερ σταρ, να είναι αυτός που ζήτησε την αλλαγή. Η ομάδα του μπορεί να συνέτριψε την αντίπαλό της με 4-0, για να πάρει την νίκη, αλλά δεν το πανηγύριζαν. Καθώς ο 36χρονος θα χάσει τον επόμενο αγώνα, ενώ κινδυνεύει να χάσει τον τελικό του US Open Cup.

Η Ίντερ Μαϊάμι του Λιονέλ Μέσι, συνέτριψε την Τορόντο FC, με 4-0, για να πάρουν μια ακόμα νίκη. Όμως το κλίμα στον σύλλογο από την Φλόριντα, δεν ήταν ιδιαίτερα εύθυμο, μετά την τέσσερα που έριξαν. Με τόσο τους φιλάθλους, όσο και τον προπονητή Τάτα Μαρτίνο, να μην πανηγυρίζουν.

Και αυτό επειδή ο Αργεντινός σούπερ σταρ, αποχώρησε από τον αγωνιστικό χώρο με τραυματισμό, στο 37ο λεπτό του παιχνιδιού. Με τον ίδιο, να είναι αυτός που ζήτησε την αλλαγή, διότι προφανώς δεν ήθελε να προκαλέσει μεγαλύτερο πρόβλημα.

Σαν να μην έφτανε αυτό, από τον αγώνα αποχώρησε και ο Τζόρντι Άλμπα, με μυϊκό πρόβλημα, λίγα λεπτά νωρίτερα. Η κατάσταση αυτή, έχει προκαλέσει άγχος στον σύλλογο. Καθώς περιμένουν να μάθουν τι ακριβώς είναι αυτό που έχει ο Λιονέλ Μέσι.

Ο 36χρονος θα υποβληθεί σε εξετάσεις, για να διαπιστωθεί το πρόβλημα που έχει. Η Ίντερ Μαϊάμι, θα αγωνιστεί την Δευτέρα στην έδρα της Ορλάντο Σίτι, για το αμερικανικό πρωτάθλημα, MLS. Συνεχίζοντας την προσπάθεια της, να κλειδώσει μια θέση στα πλέι οφ.

Ο Αργεντινός θα λείψει από τον εν λόγω παιχνίδι, έτσι ώστε να μην επιβαρυνθεί, η κατάσταση του. Ενώ τώρα θα γίνει μάχη, για να προλάβει να παίξει στον αγώνα κόντρα στο Χιούστον, στις 28 Σεπτεμβρίου, για τον τελικό του US Open Cup.

Στον αγώνα, το πρώτο γκολ πέτυχε ο Φακούντο Φαρίας, στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Στο 54ο λεπτό, σκόραρε ο Ρόμπερτ Τέιλορ και στο 73ο, το ίδιο έκανε και ο Μπέντζαμιν Κρεμάσκι. Με τον Τέιλορ, να πετυχαίνει και δεύτερο, για να διαμορφώσει το τελικό 4-0, στο 87ο λεπτό.