You are currently viewing Ο Λεβαδειακός κόλλησε στην ισοπαλία με την Επισκοπή!
Ο Λεβαδειακός έμεινε στην εκτός έδρας ισοπαλία, 0-0 με την Επισκοπή. Έτσι έχασε την ευκαιρία να εδραιωθεί στη κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Ο Λεβαδειακός κόλλησε στη Κρήτη, με την ομάδα της Επισκοπής. Αφού έκανε μία απογοητευτική εμφάνιση. Και χάρη στο πολύ σταθερό Στογιάνοβιτς, όπου με τις επεμβάσεις του, την έσωσε την ομάδα του, από τη πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα, και της έδωσε το βαθμό της ισοπαλίας. Έτσι συνέχιζε την αήττητη πορεία και παρέμεινε στη κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε. Με τους δύο αντιπάλους να μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο, με αμυντικούς προσανατολισμούς. Να μην ανοίγονται εύκολα, με αποτέλεσμα να μην δημιουργούν πολλές καταστάσεις για κάποιο τέρμα. Έτσι η πρώτη καλή στιγμή στον αγώνα. Έγινε στο 9ο λεπτό από την Επισκοπή, ωστόσο το σουτ του Νοικοκυράκη, απέκρουσε εντυπωσιακά ο Στογιάνοβιτς.

Έτσι μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους, δεν πραγματοποίησαν οι δύο αντίπαλοι κάποια άλλη ευκαιρία. Και έτσι έληξε με 0-0.

Στο δεύτερο μέρος. Οι δύο αντίπαλοι συνέχιζαν τα πολλά λάθη και μάλιστα δεν είχαν καθαρό μυαλό στη τελική προσπάθεια, με αποτέλεσμα να μην ανυσηχήσουν τους δύο τερματοφύλακες. Ωστόσο η ομάδα του Ταουτζιάνη έμεινε με παίκτη λιγότερο στο 79ο λεπτό, όπου την αντίκρισε ο Τσάπρας.

Ωστόσο παρά το αριθμητικό πλεονέκτημα, που είχαν οι Κρητικοί, δεν κατάφεραν να απειλήσουν την εστία του Στογιάνοβιτς, με αποτέλεσμα να μείνει μέχρι το τέλος του αγώνα αυτή η λευκή ισοπαλία και το 0-0

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Γιάνγιανιν): Καλογεράκης, Ανδρικόπουλος, Τριντάντε, Γκονζάλβες, Μπαρμπόσα, Εμπόι, Σουμπασάκης, Πολυχρόνης, Νοικοκυράκης, Τσάβος (81′ Σκόνδρας), Νταρζίσιο (81′ Σταθόπουλος).

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Ταουσιάνης): Στογιάνοβιτς, Μεχία Αντόνιο, Μπόργκες Φραντσίσκο, Πολέττο, Βήχος, Βρακάς (80′ Μουτίνιο), Δούμτσιος (72′ Κονέ), Λιάγκας, Νίκας (64′ Μυτίδης), Τζημόπουλος, Τσάπρας.