You are currently viewing Ο Ηρακλής πέρασε εύκολα από την Καρδίτσα!
Ο Ηρακλής πέτυχε εύκολη εκτός έδρας νίκη 0-3 με την Αναγέννηση Καρδίτσας. Και επέστρεψε με εντυπωσιακό τρόπο στις επιτυχίες στο πρωτάθλημα.

Ο Ηρακλής, μετά την βαριά ήττα στην έδρα του ενάντια στον Απόλλων Καλαμαριάς. Σήμερα κατάφερε σε μία δύσκολη έδρα, όπου είναι της Αναγέννησης Καρδίτσας, να φύγει με το ευρύ 0-3. Και να βγάλει αντίδραση ενόψει της τελικής ευθείας στο πρωτάθλημα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε, με τους φιλοξενούμενους να μπαίνουν πολύ δυναμικά στον αγωνιστικό χώρο, να έχουν από την αρχή του αγώνα την πρωτοβουλία των κινήσεων. Έτσι κατάφεραν να προηγηθούν στο 25ο λεπτό με σκόρερ τον Πατράλη.

Οι γηπεδούχοι στη συνέχεια προσπάθησαν μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους να βρουν την ισοφάριση, αλλά εν τέλι δεν τα κατάφεραν, με το σκορ να μένει στο 0-1 υπέρ του Ηρακλή.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι ήθελαν να βρουν το γρήγορο γκολ, με αποτέλεσμα να κάνουν την απόλυτη ανατροπή. Αλλά οι Κυανόλευκοι ήταν αυτοί που διπλασίαζαν τα τέρματα στο 69ο λεπτό με τον Τόμας, ενώ στο 87ο λεπτό πέτυχαν και τρίτο τέρμα, αλλά αυτή τη φορά με τον Βιτίνιο.

Έτσι αυτό το 0-3 παρέμεινε μέχρι το τέλος του αγώνα. Με τους φιλοξενούμενους να φτάνουν στη νίκη, με αποτέλεσμα να βγάλουν μεγάλη αντίδραση για τα τελευταία παιχνίδια στη κατηγορία.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Αμανατίδης): Θεολόγης, Κουτρομάνος, Κοτσώνης, Γκόλιας, Σταμόπουλος, Μπάλλας, Πλέγας, Μπενγκόα, Γκίνη, Μπαντιμπανγκά, Αθανασιάδης.

Ηρακλής (Γεωργιάδης): Γρηγοριάδης, Μανωλάκης, Πανάγου, Κωστούλας, Χρουσιέλ, Πατράλης, Σίλβα, Μασούρας, Γιουμπιτάνα, Τότσκα (31΄ Τόμας), Μπαστακός.