You are currently viewing Ο Γκάρι Νέβιλ δεν πιστεύει πως η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ θα τερματίσει στην πεντάδα

Ο παλαίμαχος ποδοσφαιριστής της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Γκάρι Νέβιλ, δεν έχει πειστεί από την εικόνα της ομάδας, αυτή τη σεζόν. Παρά τη νίκη που πήραν οι κόκκινοι διάβολοι, κόντρα στην Μπρέντφορντ με ανατροπή, με δύο γκολ στις καθυστερήσεις. Ο άλλοτε ακραίος μπακ, παραμένει απαισιόδοξος καθώς θεωρεί, πως η ομάδα δεν μπορεί να τερματίσει στην πεντάδα, σε αυτή τη κατάσταση.

Απαισιόδοξος είναι ο Γκάρι Νέβιλ, για το μέλλον της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, τουλάχιστον στην φετινή σεζόν. Οι κόκκινοι διάβολοι, κατάφεραν να πάρουν τη νίκη κόντρα στην Μπρέντφορντ, στην όγδοη αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ.

Μάλιστα το έκαναν με ανατροπή, καθώς βρίσκονταν πίσω στο σκορ, μέχρι τα τελευταία λεπτά του αγώνα. Μέχρι που ο Σκοτ Μακτόμινεϊ, τους έσωσε πετυχαίνοντας δύο γκολ στις καθυστερήσεις, για να διαμορφώσει το τελικό 2-1. Βάζοντας φωτιά στο Ολντ Τράφορντ, αφού πέρασε στο γήπεδο ως αλλαγή, στο 87ο λεπτό του αγώνα.

Πρόκειται για την τέταρτη νίκη της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, σε οχτώ αγώνες. Σε μια σεζόν, στην οποία έχουν δυσκολευτεί να βρουν σταθερότητα. Καθώς αυτή τη στιγμή, βρίσκονται στην δέκατη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Πρέμιερ Λιγκ.

Η εικόνα της ομάδας, δεν ικανοποιεί καθόλου τον Γκάρι Νέβιλ. Με τον παλαίμαχο ακραίο μπακ του αγγλικού συλλόγου, να μην πιστεύει πως θα καταφέρουν να τερματίσουν στην πεντάδα. Μάλιστα ο νυν τηλεσχολιαστής, εξέφρασε τις αμφιβολίες του, για την ικανότητα του Αντρέ Ονάνα.

Καθώς θεωρεί, πως δεν έχει καταφέρει να προσαρμοστεί στην ομάδα, μετά από τη μετακίνησή του από την Ίντερ, το καλοκαίρι. Ενώ ο Νέβιλ έκανε σύγκριση, ανάμεσα στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και την Τσέλσι.

Οι δηλώσεις του Γκάρι Νέβιλ

«Δεν νομίζω πως η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ θα τερματίσει μέσα στην πρώτη πεντάδα αυτή τη σεζόν. Απέχει πολύ από αυτό.

Και μου προκαλεί έκπληξη επειδή επτά με οκτώ εβδομάδες πριν, τους έβλεπα για την τρίτη θέση.

Νομίζω πως η Τσέλσι είναι πιο κοντά στην πεντάδα σε σύγκριση με την Γιουνάιτεντ επειδή έχουν μερικούς πραγματικά καλούς ταλαντούχους παίκτες.

Η ηλικία τους είναι πολύ καλύτερη σε σύγκριση με το ρόστερ της Γιουνάιτεντ».