You are currently viewing Ο Αστέρας Τρίπολης νίκησε εύκολα 2-0 τα Γιάννινα!
Ο Αστέρας Τρίπολης πέτυχε τεράστια εντός έδρας νίκη 2-0 με τον ΠΑΣ Γιάννινα. Έτσι βρέθηκε για τα καλά σε τροχιά εξάδας στο πρωτάθλημα.

Ο Αστέρας Τρίπολης από την αρχή, μέχρι και το τελευταίο λεπτό του αγώνα ήταν ο απόλυτος κυρίαρχος με αντίπαλο το ΠΑΣ Γιάννινα. Έτσι έφτασε στη σημαντική αυτή νίκη με 2-0. Και έδωσε συνέχεια στα νικηφόρα αποτελέσματα, όπου έφτασε τα πέντε τελευταία.

Οι Αρκάδες μπήκαν με το καλύτερο δυνατό τρόπο στον αγωνιστικό χώρο. Αφού κατάφεραν μόλις στο 2ο λεπτό να βρεθούν μπροστά στο σκορ με τον Ριέρα.

Στη συνέχεια, οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να συνέλθουν από το αρχικό σοκ, όπου δέχθηκαν πολύ γρήγορα γκολ. Αλλά δεν κατάφεραν να παραβιάζουν εύκολα την εστία του Τσιφτσή. Έτσι στο 35ο λεπτό οι γηπεδούχοι διαμόρφωσαν το 2-0 με δράστη για άλλη μία φορά τον Ριέρα.

Έτσι το 1ο ημίχρονο έληξε, με τους Αρκάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια προηγούμενη με το 2-0.

Στο δεύτερο μέρος, το παιχνίδι δεν είχε πολλές καλές στιγμές μπροστά από τις δύο εστίες. Αφού οι γηπεδούχοι διαχειρίστηκαν υπέροχα το σκορ. Ενώ από την άλλη οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να απειλήσουν την εστία του Τσφτσή, αφού έπεσαν απάνω στην πολύ καλή άμυνα των γηπεδούχων. Έτσι αυτό το 2-0 υπέρ της ομάδα του Αστέρα Τρίπολης, παρέμεινε μέχρι το φινάλε. Με αποτέλεσμα να φτάσουν στη πολύτιμη νίκη, όπου τους έβαλε στην πρώτη εξάδα του πρωταθλήματος.

Αστέρας Τρίπολης: Τσιφτσής, Καρμόνα, Χριστόπουλος, Καστάνιο, Αλβαρες, Βαλιέντε (93′ Κανελλόπουλος), Σανταφέ (46′ Ιγκλέσιας), Σίτο (60′ Κρέσπι), Ριέρα (74′ Τίλικα), Μπαράλες, Σόνι (74′ Καπίγια)

ΠΑΣ Γιάννινα: Λοντίγκιν, Σάλιακας, Εραμούσπε, Κάργας, Πίρσμαν (80′ Ποζνάσκι), Οικονομόπουλος (46′ Μπρένερ), Καραχάλιος (80′ Μίνα), Στάνκο (46′ Λώλης), Λιάσος, Μέντες, Περέα (80′ Παντελάκης)