You are currently viewing ΝΒΑ-Μπάκς : Εξαιρετικός Αντετοκούνμπο, πήραν το ματς «θρίλερ»
ΝΒΑ-Μπάκς : Εξαιρετικός Αντετοκούνμπο και οι Μπακς πήραν ακόμα ένα ματς-θρίλερ  επί των Ουίζαρντς με 135-134 .

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο «ξύπνησε» στο δεύτερο μέρος και με 23 πόντους ήταν εξαιρετικός στην νίκη των Μπακς επί των Ουίζαρντς.

Ο Γιάννης δεν αγωνίστηκε στα τελευταία λεπτά μιας και αποβλήθηκε με έξι φάουλ.

Οι Μπακς, που δεν είχαν τον Κρις Μίντλετον, τα βρήκαν… σκούρα απέναντι στους Ουίζαρντς, οι οποίοι στο πρώτο μέρος κατάφεραν να βγάλουν τον Αντετοκούνμπο εκτός ρυθμού με την άμυνα τους.

Στην τρίτη περίοδο όμως ο «Greek Freak» κατάφερε να βρει τον καλό του εαυτό και να σκοράρει, βοηθώντας τους Μπακς να πάρουν το προβάδισμα.

Οι «Μάγοι» με Ουέστμπρουκ και Μπιλ δεν τα παράτησαν και εξακολουθούσαν να είναι κοντά στο σκορ.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έπεσε «θύμα» του Ουέστμπρουκ ο οποίος έξυπνα κέρδισε το επιθετικό φάουλ, που ήταν το έκτο για τον Έλληνα άσο ο οποίος βγήκε εκτός αγώνες με 2 λεπτά για το τέλος.

Αλλά δύο τρίποντα του Κόνατον, ένα δίποντο του Λόπεζ και ένα άστοχο τρίποντο του Μάθιους από το κέντρο στην εκπνοή, κράτησαν το Μιλγουόκι στην θέση του… οδηγού ως το τελικό 135-134.

Από το Μιλγουόκι ο Γιάννης Αντετοκούνμπο είχε 23 πόντους με 7/8 βολές, 8/13 δίποντα, 0/2 τρίποντα, 9 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 2 κοψίματα σε 30 λεπτά συμμετοχής.

Ο Χόλιντει είχε 29 πόντους, ο Κόνατον 16 πόντους, ενώ ο Θανάσης Αντετοκούνμπο είχε 3 πόντους με 3/4 βολές, 0/2 δίποντα, 1 ριμπάουντ, 1 ασίστ σε 16 λεπτά συμμετοχής.