You are currently viewing Νίκησε και παρέμεινε ζωντανή η Καλλιθέα!
Η Καλλιθέα πέτυχε την εκτός έδρας νίκη 0-3 με την ΑΕΚ Β. Και κράτησε τις λιγοστές ελπίδες για την πρωτιά στο πρωτάθλημα της Super League 2.

Η Καλλιθέα στο σημερινό αγώνα με την ΑΕΚ Β, ήταν σοβαρή και αποτελεσματική. Με αποτέλεσμα να πετύχει τη σημαντική νίκη με 0-3. Και να κρατήσει έστω τις λιγοστές ελπίδες για την εξασφάλιση της πρωτιάς τη τελευταία στιγμή από την ομάδα του Λεβαδειακού.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στον αγωνιστικό, με αποτέλεσμα να έχουν και τη πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο 2 με τον Ραντόνια, αλλά το σουτ που επιχείρησε αποκρούστηκε εντυπωσιακά από τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων.

Ωστόσο στη συνέχεια η ομάδα του Βόκολου ήταν αυτή που πήρε τη σκυτάλη, καθώς πήρε μέτρα στο γήπεδο. Με αποτέλεσμα να βρει δύο τέρματα στο 38ο λεπτό και στο 42ο λεπτό, με δύο προσωπικά του τέρματα. Στο 45ο λεπτό έγιναν ακόμα πιο εύκολα τα πράγματα για τους φιλοξενούμενους, καθώς ο Μουστακόπουλος είδε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα. Έτσι το πρώτο μέρος, έληξε με την ομάδα του Νοτίου Προαστίου να πηγαίνει στα αποδυτήρια με το 0-2.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι βρήκαν νωρίς και τρίτο τέρμα στο 52ο λεπτό με τον Τσιντώνη. Έτσι μέχρι το φινάλε παρέμεινε αυτό το αποτέλεσμα. Με τους φιλοξενούμενους να φεύγουν με τη τεράστια νίκη, κρατώντας ακέραιες τις ελπίδες τους για τη πρωτιά στο πρωτάθλημα.

ΑΕΚ Β’ (Παναγιωτάρας): Χατζηεμμανουήλ, Ραντόνια, Κορνέζος, Λάτσι (46′ Μπούσης), Μιτάι (66′ Μιτάι), Μουστακόπουλος, Μπάμπης (78′ Ρουκουνάκης), Γερολέμου, Τζούντα Γκαρσία, Κοσίδης (78′ Ιατρούδης), Γιούσης (55′ Ευθ. Χριστόπουλος)

Καλλιθέα (Βόκολος): Στρέζος, Ρώσση, Τσιντώνης (68′ Χασαμπένγκοβιτς), Μπουλούλης (77′ Ντιμίτριους), Χατζηδίμπας, Βασιλούδης, Σαντάνα (68′ Βογιατζής), Μουνιέ (62′ Νάτσης), Κυνηγόπουλος (77′ Κωστίκα), Μανθάτης, Μάλτσι