You are currently viewing Νίκη οξυγόνο για την Σπέτσια!
Η Σπέτσια έφτασε στην εντός έδρας νίκη 2-1 με τη Σαλερνιτάνα. Και πήρε μεγάλη ψυχολογία ενόψει της δύσκολης συνέχειας στο πρωτάθλημα.

Οι δύο ομάδες μπήκαν πολύ μουδιασμένα, στον αγωνιστικό χώρο. Αφού δεν μπόρεσαν να δημιουργήσουν πολλές καταστάσεις για γκολ και είχαν πολλά λάθη.

Ωστόσο αυτοί που ευτύχησαν να προηγηθούν στο σκορ ήταν οι φιλοξενούμενοι στο 39ο λεπτό με σκόρερ τον Σίμι. Έτσι πήγαν στα αποδυτήρια προηγούμενη στο σκορ επί των γηπεδούχων.

Στο δεύτερο μέρος όμως, οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στον αγώνα, κατάφεραν και προηγήθηκαν πολύ νωρίς και συγκεκριμένα στο 51ο λεπτό με τον Στρέλετς.

Στη συνέχεια οι παίκτες της Σπέτσια με τη μεγάλη στήριξη από τον κόσμο τους, πίεσαν για το γκολ, όπου θα τους έφερνε τη νίκη. Έτσι στο 76ο λεπτό βρήκαν το πολυπόθητο αυτό τέρμα με σκόρερ τον Κοβαλένκο.

Έτσι αυτό το αποτέλεσμα έμεινε μέχρι και το φινάλε του αγώνα. Με τους γηπεδούχους να φτάνουν σε μία τεράστια νίκη, όπου τους έδωσε μεγάλη ανάσα στη προσπάθεια, να ξεφύγουν από τις τελευταίες θέσεις της Serie A.

ΣΠΕΤΣΙΑ: Προβεντέλ, Νικολάου, Κριστόφ, Μαγκιόρ, Φερέρ, Κοβαλένκο, Τζιάσι, Αντίστ, Ενζολά (68′ Βέρντε), Στρέλετς (68′ Μανάι), Μόρα (74′ Ποντεγκορεάνου).

ΣΑΛΕΡΝΙΤΑΝΑ: Μπέλετς,  Γιόμπερ, Στράντμπεργκ, Ρανιέρι (86′ Ζορτέα), Γκαλιόλο,Κουλιμπαλί (85′ Βεργκάνι), Όμπι, Ντι Τάτσιο, Κάστανος (68′ Σαβιόνε), Νουανκό, Ντζούριτς (68′ Γκόντο).