You are currently viewing Νέα οδυνηρή ισοπαλία για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ!
Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ αναδείχθηκε ισόπαλη εντός έδρας 1-1 με τη Σαουθάμπτον. Συνεχίζοντας τις προβληματικές εμφανίσεις στην κατηγορία.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ δεν μπορεί να σηκώσει κεφάλι με τίποτα. Αφού μετά την ισοπαλία στην έδρα της Μπέρνλι μεσοβδόμαδα, ήρθε και νέο γκάζο αυτή τη φορά με τη Σαουθάμπτον, όπου έμεινε στο 1-1. Και έδειξε πως είναι σε πολύ βαριά κρίση.

Το παιχνίδι ξεκίνησε πολύ δυνατά για τους γηπεδούχους. Καθώς στο 7ο λεπτό είχαν την πρώτη ευκαιρία με το Ρονάλντο, αλλά σε κενή εστία δεν κατάφερε να βάλει το γκολ. Ωστόσο άνοιξαν το σκορ στο 21ο λεπτό με δράστη το Σάντσο.

Στη συνέχεια οι παίκτες του Ράνγκνικ, διαχειρίστηκαν πολύ καλά το υπέρ τους αποτέλεσμα και εν τέλι πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με 1-0.

Στο δεύτερο μέρος. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν και έφεραν στα ίσια το ματς στο 48ο λεπτό με σκόρερ τον Άνταμς.

Οι Κόκκινοι Διάβολοι πάγωσαν με το γκολ της ισοφάρισης από τους Άγιους. Και προσπάθησαν να βρουν στο υπόλοιπο του ματς το γκολ της νίκης. Ωστόσο δεν τα κατάφεραν, αφού η αμυντική λειτουργία των φιλοξενούμενων ήταν εξαιρετική.

Όμως στη τελευταία φάση, είχαν τεράστια ευκαιρία να πάρουν αυτούς τους τρεις σημαντικούς βαθμούς. Αλλά ο Μαγκουάιρ δεν με κεφαλιά δεν κατάφερε να κερδίζει τον Φόρστερ. Έτσι παρέμεινε αυτό το 1-1. Και η ομάδα του Ράνγκνικ παρέμεινε για 3ο ισάριθμο αγώνα χωρίς νίκη σε πρωτάθλημα και Κύπελλο.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ντε Χέα, Νταλότ, Βαράν, Μαγκουάιρ, Σο, Πογκμπά, ΜακΤόμινεϊ (75′ Ελάνγκα), Ράσφορντ (82′ Λίνγκαρντ), Φερνάντες, Σάντσο, Κριστιάνο

Σαουθάμπτον: Φόρστερ, Γουόκερ – Πίτερς, Μπέντναρεκ (46′ Στέφενς), Σαλισού, Περό, Σ.Άρμστρονγκ, Γουόρντ – Πρόους, Ρομέου (90′ + 4′ Ντιαλό), Ελιονούσι (71′ Λιβραμέντο), Μπρόγια, Άνταμς