You are currently viewing Νέα γκέλα για την Μπάγερν Μονάχου!
Η Μπάγερν Μονάχου σκόνταψε εκτός έδρας 1-1 με την Χοφενχάιμ. Και για 2ο ισάριθμο αγώνα δεν έφτασε σε νικηφόρο αποτέλεσμα στο πρωτάθλημα.

Η Μπάγερν Μονάχου προερχόταν από την εύκολη, αλλά εντυπωσιακή νίκη μεσοβδόμαδα στην έδρα της με 7-1 από τη Σάλτσμπουργκ, στο πλαίσιο της φάσης των 16 στο Champions League.

Ωστόσο για το πρωτάθλημα, δεν κατάφερε να φύγει με τους τρεις πολύτιμους βαθμούς από την έδρα της Χόφενχαιμ, καθώς έμεινε στο 1-1. Και παρέμεινε για δεύτερο διαδοχικό αγώνα χωρίς νίκη, αφού προηγήθηκε πρώτα η ισοπαλία στο σπίτι της με την Μπάγερν Λεβερκούζεν.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους δύο μονομάχους, να έχουν μεγάλη διάθεση για επιθετικό, αλλά και ανοιχτό παιχνίδι. Ωστόσο δεν είχαν πολύ μεγάλες ευκαιρίες μπροστά από τις δύο εστίες. Οι γηπεδούχοι εν τέλι ήταν αυτοί που βρήκαν το γκολ στο 32ο λεπτό με τον Μπαουμγκάρντερν.

Ωστόσο άμεση ήταν η απάντηση των φιλοξενούμενων, καθώς ισοφάρισαν στο 45ο λεπτό με δράστη τον συνήθη ύποπτο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι. Έτσι το πρώτο μέρος έληξε ισόπαλο με 1-1.

Στο δεύτερο μέρος, οι Βαυαροί μπήκαν αποφασισμένοι για τους τρεις βαθμούς, αφού αύξησαν κατά πολύ την πίεση τους, είχαν πολλές ευκαιρίες, αλλά δεν βρήκαν το πολυπόθητο τέρμα, όπου θα τους έδινε την νίκη. Έτσι έμεινε μέχρι το φινάλε του αγώνα αυτό το 1-1. Με την ομάδα του Νάγκελσμαν να πετάνε μέσα σε μία εβδομάδα άλλους δύο βαθμούς, στη προσπάθεια να κατακτήσουν το πρωτάθλημα.