You are currently viewing Nations League: Άρωμα ΠΑΟΚ στο Σλοβενία – Σερβία με τον Ζίβκοβιτς να μαζεύει τον Κούρτιτς για την αντίδραση του (vid)

Nations League: Ο ΠΑΟΚ είχε την τιμητική του στο Σλοβενία-Σερβία μέσω τον Γιασμίν Κούρτιτς, Αντρίγια Ζίβκοβιτς.

Nations League: Η συγκεκριμένη αναμέτρηση τελείωσε με σκορ 2-2. Οι δύο άσοι του ΠΑΟΚ, Κούρτιτς και ο Ζίβκοβιτς είχαν συμμετοχή στο ματς. Παράλληλα στο τέλος του υπήτξε κι ένα γεγονός ιδιαίτερο.

Πιο συγκεκριμένα ο Κούρτιτς πήγε και χαιρέτησε τον Ζίβκοβιτς. Που ήταν αντίπαλοι για 90 λεπτά, αλλά είναι και καλοί φίλοι καθώς γνωρίστηκαν στην ομάδα της Θεσσαλονίκης.

Μετά την χειραψία όμως γύρισε προς την εξέδρα που ήταν οι οπαδοί της Σερβίας κι έκανε μια άκομψη χειρονομία.

Μάλιστα ο Ζίβκοβιτς πήγε και τον τράβηξε για να τον ηρεμήσει ώστε να μην ξεφύγει η κατάσταση. Μάλιστα το θέμα δεν αποκλείεται να εξεταστεί από την UEFA και να υπάρξει τιμωρία.

Αναφορικά με το ματς που ήταν για τον 4ο όμιλο της 2ης κατηγορίας, είχε τρομερή εξέλιξη.

Τον χορό των γκολ άνοιξε ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς. Ο εξτρέμ του ΠΑΟΚ βρήκε δίχτυα με κεφαλιά «ψαράκι» στο 8′. Σε μια φάση ωστόσο που τραυματίστηκε, ενώ έγινε αλλαγή με το ξεκίνημα του δεύτερου μέρους.

Η κεφαλιά του Μίτροβιτς στο 35′ διαμόρφωσε το 0-2. Παρόλα αυτά, οι γηπεδούχοι -για τους οποίους αγωνίστηκε βασικός ο Κούρτιτς- δεν τα παράτησαν.

Μπήκαν δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο κι επέστρεψαν με τα τέρματα των Τσερίν (48′) και Σέσκο (53′).

Ένα αποτέλεσμα, βέβαια, που είχε ως κερδισμένη τη Νορβηγία, η οποία εδραιώθηκε στην κορυφή (έχοντας νικήσει νωρίτερα τη Σουηδία).