You are currently viewing Η Νάπολι διέλυσε εύκολα τη Σασουόλο!
Η Νάπολι επικράτησε εύκολα εντός έδρας 6-1 τη Σασουόλο. Και επανήλθε με το καλύτερο δυνατό τρόπο στις επιτυχίες στο πρωτάθλημα.

Η Νάπολι προερχόταν από τρία ισάριθμα άσχημα αποτελέσματα στο πρωτάθλημα και όφειλε σήμερα να βγάλει μία αντίδραση με τη Σασουόλο. Με αποτέλεσμα να τελειώσει με το καλύτερο δυνατό τρόπο τις υποχρεώσεις της στη κατηγορία. Έτσι έβγαλε μεγάλη ενέργεια και πάθος, με αποτέλεσμα να φτάσει εύκολα στη νίκη με σκορ 6-1.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν με τρομερό ρυθμό στον αγωνιστικό χώρο, με αποτέλεσμα να πετύχει πολύ εύκολα τέσσερα τέρματα στο πρώτο μέρος. Έτσι στο 7ο λεπτό με τον Κουλιμπαλί, στο 15ο λεπτό με τον Οσίμεν, ενώ στο 19ο λεπτό ο Μέρτενς πέτυχε το 3-0, ενώ στο 21ο λεπτό ο Λοζάνο διαμόρφωσε το 4-0. Έτσι το πρώτο μέρος έληξε με σκορ 4-0.

Στο δεύτερο μέρος, οι Παρτενοπέι μπήκαν ακόμα πιο δυνατά. Αφού βρήκαν άλλα δύο τέρματα, στο 50ο λεπτό με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Μέρτενς, ενώ στο 80ο λεπτό με τον Ραχμάνι διαμόρφωσε το 6-0. Ενώ στο 87ο λεπτό μείωσαν οι φιλοξενούμενοι τον Λόπεζ. Έτσι οι Ναπολιτάνοι με το φινάλε της αναμέτρησης, πανηγύρισαν εύκολα τη νίκη. Με αποτέλεσμα να επανέλθουν με το καλύτερο δυνατό τρόπο στις επιτυχίες στη κατηγορία.

ΝΑΠΟΛΙ: Οσπίνα, Ντι Λορέντσο (82′ Τζανόλι), Ραχμάνι, Κουλιμπαλί, Ρούι (82′ Γκουλάμ), Ανγκισά, Ρουίθ (77′ Πολιτάνο), Λοσάνο (77′ Ντέμε), Μέρτενς, Ινσίνιε, Όσιμεν (77′ Ελμάς)

ΣΑΣΟΥΟΛΟ: Κονσίλι, Μούλντουρ, Κίρικες (46′ Αϊχάν), Φεράρι, Ροζέριο, Φρατέζι (72′ Μανιανέλι), Λόπες, Μπεράρντι, Ρασπαντόρι, Τζούρισιτς (25′ Ενρίκε), Σκαμάκα (46′ Ντεφρέλ)