You are currently viewing Μπενφίκα: Μεγάλη νίκη 2-1 με την Αιντχόφεν!

Η Μπενφίκα ήταν η μεγάλη νικήτρια με την Αιντχόφεν. Αφού επικράτησε με 2-1. Και απέκτησε προβάδισμα πρόκριση για τους ομίλους του Champions League.

H Μπενφίκα μετά το περσινό στραμπάτσο με το ΠΑΟΚ και τον αποκλεισμό από τη συνέχεια της κορυφαίας διοργάνωσης. Έτσι συγκεκριμένο αγώνα μπήκε πολύ δυνατά στον αγωνιστικό και σκόραρε μόλις στο 10ο λεπτό με το Ράφα Σίλβα. Στη συνέχεια πίεσε και για δεύτερο τέρμα. Και το βρήκε στο 42ο λεπτό με σκόρερ τον Βέινγκλ. Στην επανάλληψη και συγκεκριμένα στο 50ο λεπτό η Αιντχόφεν αντέδρασε και μείωσε 2-1 με το Γκαμπολ.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια oi γηπεδούχοι επικράτησαν και πήραν προβάδισμα πρόκρισης.

Η Μάλμε με τη δυνατή έδρα που έχει. Πραγματοποίησε μία ακόμα μεγάλη εμφάνιση. Και επικράτησε εύκολα 2-0 τη Λουντογκόρετς. Και πήρε σαφές προβάδισμα για τους ομίλους της κορυφαίας αυτής διοργάνωσης.

Οι Σουηδοί είχαν σε όλο το παιχνίδι την υπεροχή. Έχασαν πολλές ευκαιρίες και εν τέλι βρήκαν τα γκολ με δράστες τους Μπιρμάνεβιτς αλλά και το Μπέργκετ. Πλέον οι Σκανδιναβοί άρχισαν να κάνουν όνειρα για τους ομίλους του Champions League.

H Γιουνγκ Μπόις σε ένα μεγάλο παιχνίδι με αντίπαλο τη Φερεντσβάρος. Πέτυχε τη μεγάλη νίκη με 3-2. Και απέκτησε το προβάδισμα για τους χρυσοφόρους ομίλους του Champions League.

Τα γκολ τα πέτυχαν εξαρχής στο 14ο λεπτό ο Μπολί για τους Μάγυαρους. Και έβαλε μπροστά στο σκορ. Ώστοσο άμεση ήταν η απάντηση των Ελβετών. Αφού στο 16ο λεπτό ισοφάρισε με σκόρερ τον Ελία. Και πέτυχαν άλλα δύο γκολ στο 40ο λεπτό με το Σιέρο. Και στο 65ο λεπτό με το Γκαρσία. Το μόνο που κατάφεραν οι Ούγγροι ήταν να μειώσουν το σκορ στο 82ο λεπτό με το Μπολί.