You are currently viewing Η Μπαρτσελόνα σάρωσε με 3-0 την Γιουβέντους!

Η Μπαρτσελόνα επικράτησε εύκολα με 3-0 την Γιουβέντους. Μετά τη ζωή χωρίς το Μέσι και έδειξε πανέτοιμη ενόψει της έναρξης του πρωταθλήματος.

Η Μπαρτσελόνα τελικά μπορεί και χωρίς το Μέσι. Aφού δεν άφησε κανένα ίχνος αμφιβολίας απέναντι στη Γιουβέντους. Και πέτυχε εύκολα τη νίκη 3-0. Με το Κριστιάνο  Ρονάλντο να παραμένει σε χαμηλά σταντάρ απόδοση, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να σκοράρει.

Οι Μπλαουγκράνα μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, καθώς μόλις  στο 3ο λεπτό σκόραρε ο φορμαρισμένος Ντεπάι. Οι Μπιανκονέρι στη συνέχεια προσπάθησαν να απειλήσουν τον Νέτο, αλλά χωρίς σωστό τρόπο. Έτσι στο 48ο λεπτό ήρθε να σκοράρει ο Μπρειθγουέιτ και να κλειδώσει τη φιλική νίκη για την ομάδα του. Έτσι στο 94ο λεπτό στη τελευταία φάση του αγώνα πέτυχαν άλλο ένα γκολ, αυτή τη φορά με «δράστη» το Πόουτς.

Η ομάδα του Κόμαν έδειξε εξαιρετικά δείγματα στο συγκεκριμένο φιλικό. Καθώς έφτιαξε μία ομάδα με έμπειρους και πολύ ταλαντούχους παίκτες. Έτσι έδειξε πανέτοιμη για τη δύσκολη πρεμιέρα με αντίπαλο τη Σοσιεδάδ για το πρωτάθλημα όπου αρχίζει το προσεχές Σαββατοκύριακο.

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ: Νέτο, Ντεστ (62′ Έμερσον), Πικέ, Αραούχο (62′ Ουμτιτί), Άλμπα (71′ Μπάλντε), Μπουσκέτς, Σέρζιο Ρομπέρτο (71′ Πουτζ), Γκριεζμάν (85′ Κολάντο), Μπρέθγουεϊτ, Ντεμίρ (62′ Νίκο), Ντεπάι.

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Στσέζνι (61′ Περίν), Ντε Σίλιο, Ντε Λιχτ, Ρουγκάνι (61′ Κιελίνι), Σάντρο (46′ Ντανίλο), Μπεντανκούρ (46′ ΜακΚένι), Ράμσεϊ (46′ Πελεγκρίνι), Μπερναρντέσκι (61′ Μπονούτσι), Κουαδράδο (46′ Κουλουσέβσκι), Μοράτα (61′ Μαρκές), Ρονάλντο (46′ Κιέζα).