You are currently viewing Η Μπάγερν Μονάχου «σκόνταψε» με την Λεβερκούζεν!
Η Μπάγερν Μονάχου αναδείχθηκε ισόπαλη εντός έδρας 1-1 με την Λεβερκούζεν. Και «πέταξε» βαθμούς για ακόμα μία φορά στο πρωτάθλημα.

Η Μπάγερν Μονάχου, στα τελευταία της παιχνίδια προβλημάτισε με την εικόνα της. Έτσι στο συγκεκριμένο αγώνα με την ομάδα της Μπάγερν Λεβερκούζεν, ήθελε τους τρεις βαθμούς, με μία πολύ καλή εμφάνιση, ώστε να πάρει τα πάνω της ενόψει και της Ρεβανς για τους 16 του Champions League απέναντι στη Σάλτσμπουργκ.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους παίκτες της Μπάγερν Μονάχου. Να μπαίνουν με μεγάλη όρεξη και διάθεση στον αγωνιστικό χώρο. Να δείξουν ποιο θα είναι το απόλυτο αφεντικό στην αναμέτρηση. Έτσι στο 18ο λεπτό κατάφεραν και προηγήθηκαν στο σκορ με τον Ζίλε.

Στη συνέχεια οι Βαυαροι συνέχιζαν την πίεση τους ψηλά. Έψαξαν και για δεύτερο τέρμα, ώστε να βρεθούν πολύ κοντά στην υπόθεση νίκης. Αλλά αυτοί που βρήκαν το γκολ ήταν οι Ασπιρίνες στο 36ο λεπτό με αυτογκόλ του Μίλερ. Μάλιστα στο 42ο λεπτό είχαν απίστευτη ευκαιρία να κάνουν και το 1-2, αλλά ο Άντλι πέρασε τον Νόιερ αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει σε κενή εστία, αφού πήγε στο δοκάρι. Έτσι  εν τέλι το πρώτο μέρος έληξε ισόπαλο με 1-1.

Στο δεύτερο μέρος, οι Βαυαροί είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν πολλές καταστάσεις στην εστία των φιλοξενούμενων. Έτσι αυτό το 1-1 ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Με τους δύο μονομάχους να παίρνουν από ένα βαθμό σε αυτό το γήπεδο.