You are currently viewing Μουντιάλ 2022: Απαρηγόρητος ο Χάρι Κέιν – Τα πειράγματα της Γαλλίας στην Αγγλία για τον αποκλεισμό και το απίθανο τρολάρισμα από την Ryanair (vids)

Μουντιάλ 2022: Ο Χάρι Κέιν έγινε μοιραίος για την Αγγλία στον αποκλεισμό από την Γαλλία αναφορικά με την προημιτελική φάση.

Μουντιάλ 2022: Στο 81ο λεπτό η Αγγλία πήρε πέναλτι κι ενώ το σκορ ήταν 2-1 υπέρ της Γαλλίας. Ο Χάρι Κέιν έκανε απογοητευτική εκτέλεση κι έτσι δεν κατάφερε να σκοράρει και στο δεύτερο πέναλτι. Φυσικά και ήταν απαρηγόρητος με τις κάμερες να πέφτουν πάνω του.

Ο ίδιος ανάφερε σχετικά με το ματς…

«Δημιουργήσαμε τις καλύτερες ευκαιρίες. Αλλά όλοι ξέρουμε, ότι τα μεγάλα ματς κρίνονται σε λεπτομέρειες. Και αυτές, γύρισαν υπέρ του αντιπάλου. Το πρώτο πέναλτι, ήταν εξαιρετικό και το δεύτερο δεν το έκανα όπως ήθελα. Είναι σαν να κτυπάς μια κλωτσιά στο πηγούνι και σίγουρα θα πονέσει. Όλο το ματς θα πονέσει, γιατί ήμασταν πολύ σίγουροι για αυτό που κάναμε. Δεν θα μπορούσα να είμαι πιο υπερήφανος για τους συμπαίκτες μου.

Ένα Παγκόσμιο Κύπελλο, είναι κάθε τέσσερα χρόνια, δεν είναι ότι θα έχουμε άλλη μια ευκαιρία του χρόνου. Όμως, κάναμε ένα εξαιρετικό Παγκόσμιο Κύπελλο και όλα κατέληξαν σε μια μικρή λεπτομέρεια, για την οποία αναλαμβάνω την ευθύνη. Δεν ανησυχώ για την ομάδα. Έχουμε μεγάλα ταλέντα και το Euro είναι σε ένα 1-1,5 χρόνο. Είναι ποδόσφαιρο, είναι αθλητισμός, μερικές φορές πρέπει να παίρνεις τα πράγματα χαλαρά και να προχωρήσεις».

Απίθανο τρολάρισμα από την Ryanair

Στο μεταξύ η Ryanair τρόλαρε με τον καλύτερο τρόπο την Αγγλία για τον αποκλεισμό της. Αλλά και την Πορτογαλία. Για την Αγγλία ανέφερε στο twitter: «Αναχωρήσεις από τη Βόρεια Πύλη (South Gate)». Και τη συνδέει με το όνομα του προπονητή της Γκάρεθ Σάουθγκεϊτ. Ενώ τη συνοδεύει με τη φράση «They are Coming home» (Επιστρέφουν Σπίτι).

Παράλληλα τρόλαρε και τον Χάρι Κέιν για το δεύτερο πέναλτι. Που το έχασε στέλνοντας την μπάλα ψηλά άουτ.

Επίσης για την Πορτογαλία έχει μια εικόνα των Φερνάντεζ και Ρονάλντο. Τους οποίους καλεί να επιβιβαστούν σε πτήση για το Φάρο της Πορτογαλίας.

Από την μεριά της η μεγάλης κυκλοφορίας γαλλική εφημερίδα Equipe ανέφερε με τίτλο στα… αγγλικά. «Sorry, good game» ή αλλιώς «Συγγνώμη, καλό παιχνίδι».