You are currently viewing Μοιρασιά στον Βόλο…

Super League – 21η αγωνιστική: Η κρίσιμη αναμέτρηση ανάμεσα σε Παναιτωλικό και Βόλο στο Πανθεσσαλικό στάδιο δεν ανέδειξε νικητή, καθώς οι δύο ομάδα αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 1-1. Έτσι παρέμειναν και οι δύο κοντά στην επικίνδυνη ζώνη ενώ η μάχη για την παραμονή συνεχίζεται…

Βόλος και Παναιτωλικός αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 στη μεταξύ τους αναμέτρηση, που άνοιξε την αυλαία της 21ης αγωνιστικής της Super League. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε ήδη από το πρώτο τέταρτο του αγώνα. Πρώτοι έμφτασαν στο γκολ οι φιλοξενούμενοι στο 8ο λεπτό, με σκόρερ τον Σεγκέλια. Την άμεση απάντηση για το Βόλο, έδωσε ο Γκαρσία με γκολ του στο 15′.

Το γκολ για τους Αγρινιώτες ήρθε στην πρώτη τους κιόλας τελική στο ματς. Ο Σενγκέλια μπήκε στην περιοχή. Με ένα υπέροχο φαλτσαριστό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κόβατς, που δεν μπόρεσε να αντιδράσει.

Από τη μεριά του, ο Βόλος δεν παραιτήθηκε. Αντίθετα μάλιστα. Πίεσε και βρήκε γρήγορα την ισοφάριση. Στο 15ο λεπτό, ο Μύγας με ωραία ενέργεια  βρέθηκε μέσα στην περιοχή και έκανε το σουτ. Ο Στεργιάκης τον σταμάτησε. Η μπάλα όμως πήγε πάνω στον Γκαρσία. Αυτός με τη σειρά του, από κοντά δεν είχε πρόβλημα να ισοφαρίσει.

Μετά το 1-1 οι δύο ομάδες πήραν τα ηνία του παιχνιδιού ανά διαστήματα. Παρόλα αυτά, ήταν ελάχιστες οι ευκαιρίες που δημιουργήσανε ώστε να σκοράρουν. Στο τέλος της αναμέτρησης οι δυο μονομάχοι μοιράστηκαν από 1 βαθμό της ισοπαλίας.

Με αυτό τον βαθμό ο Βόλος έφτασε τους 16. από την άλλη, ο Παναιτωλικός είναι στους 15, όντας στο +3 από ΠΑΣ Γιάννινα και Κηφισιά.