You are currently viewing Μοιρασιά στις Σέρρες…

Ο ΟΦΗ είχε τις απαντήσεις στα γκολ των Σερραίων κι έτσι οι δυο ομάδες μοιράστηκαν τους βαθμούς στην 4η αγωνιστική των play outs της Super League

Στις Σέρρες, Πανσερραϊκός και ΟΦΗ αναμετρήθηκαν για την 4η αγωνιστική των play outs της Super League. Οι δυο ομάδες δεν κινδυνεύουν, βαθμολογικά, έτσι μπήκαν στο γήπεδο χωρίς κάποιο ιδιαίτερο άγχος.

Το παιχνίδι ήταν πλούσιο σε φάσεις και γκολ. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν 2 φορές. Ο ΟΦΗ όμως και τις 2 φορές βρήκε την απάντηση, φέροντας το παιχνίδι σε πλήρη ισορροπία. Κάπως έτσι, από την αναμέτρηση δεν προέκυψε νικητής. Το ματς τελείωσε ισόπαλο με 2-2 και οι 2 ομάδες μοιράστηκαν τους βαθμούς.

Ο Άλεκσιτς άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία, στο 22ο λεπτό.  Η απάντηση του ΟΦΗ ήρθε λίγα λεπτά αργότερα, με τον Μπάκιτς που ισοφάρισε στο 27ο λεπτό, με πέναλτι. Οι γηπεδούχοι όμως, πήραν εκ νέου το προβάδισμα με τον Μπέντανκορ στο 33′. Στο 75ο λεπτό ο Μπάκιτς πέτυχε το δεύτερο γκολ της ομάδας του, μετά από γύρισμα του Μοσκέρα.

Στην βαθμολογία, οι δύο ομάδες έχουν άνεση. Οι Σερραίοι είναι στη δεύτερη θέση των play outs με 32 πόντους, ενώ ακολουθούν οι Κρητικοί στο -1.