You are currently viewing MMA: Συνέντευξη με γροθιές! (vid)

MMA: Μια συνέντευξη έδινε γνωστός Πολωνός youtuber σε καλλιτεχνική εκδήλωσε αλλά κατέληξε να δέχεται γροθιές.

MMA: Πρόκειται για τον youtuber Σαντέκ που είναι γνωστός στην Πολωνία. Και τον αθλητή Αμαντέους Φεράρι Ρόσλικ που του έριξε τις γροθιές, Αλλά δεν το έκανε επειδή του ήρθε.

Ο Σαντέκ στο παρελθόν είχε μιλήσει άσχημα για τον Ρόσλικ που είναι αθλητής του MMA. Και τον πέτυχε στην καλλιτεχνική εκδήλωση. Και χωρίς δισταγμό του έριξε γροθιές. Ο Σαντέκ έπεσε κάτω και ζαλίστηκε λίγο. Σηκώθηκε όμως και συνέχισε να δίνει τη συνέντευξη του.

@flaviamaldonado4

♬ sonido original – Flavia Maldonado

Μιας και ο λόγος για την Πολωνία ο Κάρολ Σφιντέρσκι έγινε ήρωας για τη Σάρλοτ. Εκεί όπου πήγε ο διεθνής επιθετικός φεύγοντας από τον ΠΑΟΚ. Πιο συγκεκριμένα η Σάρλοτ έχανε 2-0 από το Σικάγο, αλλά νίκησε 3-2. Με τον -πρώην παίκτη του ΠΑΟΚ- Κάρολ Σφιντέρσκι να έχει μεγάλη συμβολή σε αυτή την επιτυχία, καθώς πέτυχε δύο τέρματα, συμπεριλαμβανομένου του νικητήριου γκολ στις καθυστερήσεις. Οι γηπεδούχοι έδειξαν να «καθαρίζουν» το ματς από το πρώτο μέρος, καθώς «άνοιξαν» το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό με τον Μαουρίσιο Πινέδα, ενώ ο Τζον Ντουράν διπλασίασε τα τέρματα των Σικάγο Φάιαρ στο 39΄.

Μετά την ανάπαυλα, όμως, η Σάρλοτ FC πίεσε περισσότερο τους γηπεδούχους, ενώ ανέλαβε… δράση ο Σβιντέρσκι. Αφού σκόραρε στα πρώτα λεπτά του β΄ μέρους, αλλά το γκολ του ακυρώθηκε μετά την εξέταση από το VAR, ο Πολωνός στράικερ βρήκε ξανά τον δρόμο προς τα δίχτυα στο 68΄, μειώνοντας σε 2-1. Στο 76΄ ο Νούνο Σάντος, ο οποίος είχε περάσει στον αγώνα ως αλλαγή, σημείωσε το πρώτο γκολ του στο Major League Soccer, ισοφαρίζοντας σε 2-2, ενώ στις καθυστερήσεις (90+6΄) ο Σφιντέρσκι πέτυχε και δεύτερο γκολ, διαμορφώνοντας το τελικό 3-2, με αποτέλεσμα να φτάσει τα 10 γκολ σε 28 παιχνίδια.